Şenlikoğlu’nun hizmet seferberliği sürüyor « Giresun İleri Gazetesi

SON DAKİKA

Şenlikoğlu’nun hizmet seferberliği sürüyor

Bu haber 27 Kasım 2020 - 9:43 'de eklendi ve 862 views kez görüntülendi.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, ilimizin devlet desteklerinden ve yatırımlarından daha fazla pay alabilmesi için her fırsatta başkente giderek çok önemli temaslarda bulunuyor. Bu kapsamda önceki gün yine Ankara’ya giden Şenlikoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Varın Numanoğlu ile Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Dr. Nevzat Birişik ile görüştü. Ankara temaslarını çok verimli geçtiğini ifade eden Şenlikoğlu; “Yoğun programları arasında bizleri kabul eden ve ilgiyle dinleyen Sayın Bakanımız ve Sayın Genel Müdürlerimize çok teşekkür ediyorum. Giresun’u her yönüyle geliştirmek için bir ayağımız sürekli Ankara’da olmaya devam edecek” dedi.

BAKAN ERSOY GİRESUN’A GELECEK
Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, başkente giderek yine çok önemli temaslarda bulundu. İlk olarak Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret eden Şenlikoğlu, ilimizde yapılan tarihi ve turistik yatırımlarla ilgili bilgiler verip, Ersoy’u fındığın başkenti, kirazın anavatanı, Karadeniz’in incisi Giresun’a davet etti. Daveti memnuniyetle karşılayan Bakan Ersoy, en kısa sürede Giresun’a geleceğinin sözünü verdi.
GENEL MÜDÜRLERLE BİR ARAYA GELDİ
Şenlikoğlu, daha sonra Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Varın Numanoğlu’nu ziyaret etti. Şenlikoğlu, eğitim alanında Giresun’da yapılanları anlatıp, özelikle Endüstri Meslek Lisesi ve Çevresi Projesi’nin önemine değindi. Şenlikoğlu, başkent temasları kapsamında son olarak, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, Genel Müdür Dr. Nevzat Birişik ile görüştü.
“ÇOK VERİMLİ GÖRÜŞMELER YAPTIK”
Ankara temaslarını değerlendiren Şenlikoğlu, çok verimli görüşmeler gerçekleştirdiklerini belirterek; “Yoğun programları arasında bizleri kabul eden ve ilgiyle dinleyen Sayın Bakanımız ve Sayın Genel Müdürlerimize çok teşekkür ediyorum. Kendilerine projelerimizden bahsedip bilgi vererek, destek taleplerimizi ilettik. Giresun’u her yönüyle geliştirmek için bir ayağımız sürekli Ankara’da olacak” dedi.