“Projenin önündeki engeller kaldırılmalı” « Giresun İleri Gazetesi

SON DAKİKA

“Projenin önündeki engeller kaldırılmalı”

Bu haber 27 Kasım 2020 - 9:44 'de eklendi ve 1.059 views kez görüntülendi.

GTSO Başkanı Çakırmelikoğlu; “Ordu’nun Gülyalı Belediye Başkanının tavrı son yıllarda yatırımlardan maksimum fayda sağlamak adına birlikte hareket eden Giresun-Ordu stratejik yaklaşımına gölge düşürdüğü gibi, gün bu tür yatırımların önüne engel çıkarma ya da mikro siyasal politikalara sarılma zamanı olmadığını bilerek, bölgesel kalkınmaya odaklanılması gerektiğini bir kez daha vurgulamak isteriz.”

 

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, “Güney Çevre Yolu Projesini Giresun’un makus talihini değiştirecek, geleceğe ışık tutacak yatırım olarak görmekteyiz. Bu noktadan hareket ile ülkemizin Avrupa’dan Asya’ya uzanan karayolu ulaşımındaki rolüne de stratejik katkı sağlayacak projenin bir an önce yatırıma dönüşmesini bekliyoruz” dedi.

Çakırmelikoğlu, yaptığı açıklamada; “Son bir haftada projeye yönelik gelişen durum ise bizleri son derece üzmüş ve umutlarımızı sekteye uğratmıştır. Ordu İli Gülyalı ilçe girişinden başlamak kaydıyla Keşap İlçesi Yolağzı Mevkiinden sahil ile buluşması planlanan Giresun Güney Çevre Yolu Projesinin mahkeme kararı sonucu durdurulma sürecini

talihsizlik olarak değerlendirmekteyiz. Bölgenin doğal ve coğrafi yapısına uygun projelendirildiğini bildiğimiz bu stratejik yatırımın önündeki engellerin bir an önce kaldırılmak şartıyla ülkemiz, bölgemiz ve ilimizin menfaatine dönük hayata geçirilmesini arzulamaktayız” ifadelerini kullandı.