Kale’nin bilinmeyen güzellikleri gün yüzüne çıkıyor « Giresun İleri Gazetesi

https://www.giresunileri.com/konya-ruzgari-esti/

SON DAKİKA

Kale’nin bilinmeyen güzellikleri gün yüzüne çıkıyor

Bu haber 28 Aralık 2020 - 9:12 'de eklendi ve 1.175 views kez görüntülendi.

Giresun Belediyesi doğa harikası ve şehrimizin seyir terası konumundaki Kale’de yaptığı çalışmaları her geçen gün farklı bir güzelliğe taşımaya devam ediyor

 

İKİ MAĞARA DAHA ORTAYA ÇIKIYOR

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatı doğrultusunda Belediye Park Bahçeler Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmalar sonrası Kale’nin doğu ucunda yer alan seyir terasından (Giresun Lisesi üzeri) Özgürlük Yolu başlangıcına ulaşan patika yol kullanılabilir hale getiriliyor. Bölgede yapılan çalışmaları Giresun Valisi Enver Ünlü ile birlikte yerinde takip eden Şenlikoğlu, bu güzergahın halk arasında çok az kesim tarafından bilindiğini belirtti. Şenlikoğlu, yapılacak temizlik çalışmalarının ardından yolun kullanıma açılacağını, ayrıca bu yol boyunca iki mağaranın daha ortaya çıktığını ifade etti.

“KALE’DEKİ ÇALIŞMALARIMIZ SÜRECEK”

Kale’de çok ciddi çalışmalar yaptıklarını aktaran Şenlikoğlu; “Kullanılmayan alanlarını temizleyip gün yüzüne çıkardık, Kale’nin kullanılabilir alanını yükselttik. Bu çalışmalar ağaçlara zarar verilmeden gerçekleşti. Şehrimizin seyir terası konumunda olan, ziyaretçilere eşsiz bir Giresun manzarası sunan Kale’mizi ışıklandırarak surları gün yüzüne çıkardık. Yerli ve yabancı turistlerin rahat ve güvenli bir şekilde gezmelerini sağlamak amacıyla güvenlik kameraları taktık. Kale’nin Doğu ve Batı yakasına sahilden görünecek şekilde ışıklı ‘Giresun’ tabelaları koyduk. Yürüyüş yollarını kullanılabilir hale getirdik. Yön levhaları takıp, bordür çalışmaları yaptık. Kaledeki çalışmalarımız sürecek” dedi.