“Giresun’a hayırlı uğurlu olsun” « Giresun İleri Gazetesi

SON DAKİKA

“Giresun’a hayırlı uğurlu olsun”

Bu haber 24 Kasım 2020 - 9:26 'de eklendi ve 673 views kez görüntülendi.

Belediye Başkanı Şenlikoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanı Soylu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum ile yaptığı görüşmeler neticesinde Giresun’a toplam değeri yaklaşık 4 milyon TL olan yerli üretim tam donanımlı kombine vidanjör ve arama kurtarma faaliyetlerinde kullanılan yeni itfaiye aracı kazandırdı

 

ARAÇ FİLOSU GÜÇLENİYOR

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun girişimleriyle belediye araç filosuna yerli üretim tam donanımlı vidanjör ve trafik kazaları ile arama kurtarma çalışmalarında ilk müdahale için özel bir itfaiye aracı kazandırıldı. Başkan Şenlikoğlu’nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’la yaptığı görüşmeler neticesinde, şehrimiz için talep edilen son teknoloji ürünü yerli üretim araçlar, Giresun Belediyesi’nin araç filosuna katıldı. İki aracın bugünkü toplam değerinin yaklaşık 4 milyon TL olduğu bilgisi verildi.

TÜRKİYE’DE SADECE 82 TANE

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, dün İtfaiye Müdürlüğü önündeki tanıtım töreninde yaptığı konuşmada; “Araç filonuz ne kadar güçlüyse hizmetlerin yapılması da aynı şekilde hızlanacaktır. İhtiyacımız olan ve mevcut araç filomuzdaki vidanjörlerden çok daha fazla özelliği bulunan 3 milyon 550 bin TL değerinde ve Türkiye’de 82 tane bulunan vidanjörün bizlere verilmesini sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Bakanlarımız Sayın Süleyman Soylu ve Sayın Murat Kurum’a teşekkür ediyorum. Şehrimize ve belediyemize hayırlı olsun” dedi.