Giresun Güney Çevre Yolu’nu kim engelledi? « Giresun İleri Gazetesi

SON DAKİKA

Giresun Güney Çevre Yolu’nu kim engelledi?

Bu haber 28 Kasım 2020 - 8:32 'de eklendi ve 16.206 views kez görüntülendi.

Şehrimizde her geçen gün artan trafik keşmekeşliğine son verecek olan Giresun Güney Çevre Yolu ile ilgili Millet İttifakı’nın yetkilileri Giresun’da ortak basın açıklamasında bulundular.
Güney Çevre Yolu’nun gecikmesini iktidara bağlayan ve eleştiriler getiren CHP, İP, Saadet ve Deva Partisi yetkilileri, akılları sıra hedef saptırarak, Giresun Güney Çevre Yolu’nun CHP’li Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe’nin, Ordu etabını mahkeme kararıyla durdurmasından bahsetmediler.
Özellikle CHP bu ülkede çakılan her çiviye, yapılan her hizmete bir kulp bulur ve engellemek için her şeyi yapar! Zaman zaman ülke çapında İstanbul Havaalanı, Yavuz Sultan Köprüsü, Marmaray, Avrasya gibi dev projelere de karşı çıkan, mahkemelere taşıyan CHP, Gülyalı’da da aynı taktikle yapılan elzem bir hizmeti durdurdu ve bunun da siyasetini yapmaya kalktı.
Bunun son örneğini Giresun Güney Çevre Yolu projesinde yaşadık. Evet, işte buyurun. Adamlar hem trafiğe büyük nefes aldıracak, yoğunluğu düşürecek, transit geçişi sağlayacak ve bu çileyi bitirecek projeyi durduruyorlar, sonra da utanmadan çıkıp “iktidar projeyi yapmıyor!” diye eleştiriyorlar. Vallahi pes!
ELEŞTİRECEKSENİZ CHP’Yİ VE CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANINI ELEŞTİRİN
Bakın burada eleştirilecek, yerden yere vurulacak biri varsa CHP ve onun Gülyalı Belediye başkanıdır. Adam gerine gerine “Biz durdurduk” diye, sevinç açıklamaları yaparken, eleştiriyi iktidara yöneltmek marifet olsa gerek! Halkımız bunların gerçek yüzünü iyi görmelidir.
Yine bildiğim kadarıyla Giresun’da da Sayın Aytekin Şenlikoğlu’nun sahil projeleri bu zihniyet tarafından mahkemelere taşınarak durduruldu. Belki de o projeler bitecek muhteşem bir sahile kavuşacaktık. Bunların amacı millete hizmet, memlekete hizmet değil. Bunlar hem engeller hem “yapılmadı” diye yaygara yapar. Aynen yıllardır yapılan her işi, her hizmeti mahkemelere ve Anayasa Mahkemesi’ne taşıdıkları gibi bu hizmeti de durdurdular.
Umarız ki CHP’li Belediye Başkanının mahkeme yoluyla durdurduğu bu hizmet bir an önce yine hukuk yoluyla aşılır ve tamamlanır. Çünkü bu yollar artık bu trafiği, bu yoğunluğu kaldırmıyor. Bırakın maddi kayıpları, zaman kaybını, yarın öbür gün kazalar, can kayıpları yaşanacak.
Bunların tarihinde de uçak fabrikalarını kapatmak, uçakları gömmek var. Bunların geçmişinde devrim arabalarını karalayıp, yerli otomobili garaja çekmek var. Bunlar baraja, yola, köprüye, tünele, yerli arabaya, havaalanına, insansız hava aracına, yerli savunma sanayine her şeye karşılar. Kısaca ilimizin, bölgemizin ve ülkemizin kalkınmasına karşılar. Ama en çok “yapılmıyor” diyende, yaygara koparan da yine onlar!

Hakan Alpaslan
Hakan Alpaslanhakan@giresunileri.com