DEVLET HALKININ YANINDA « Giresun İleri Gazetesi

SON DAKİKA

DEVLET HALKININ YANINDA

Bu haber 12 Nisan 2021 - 9:40 'de eklendi ve 414 views kez görüntülendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “İnşallah amacımız, en yakın zamanda Giresun’daki bu afetin hasarlarının tamamen ortadan kalktığı, yeniden hasar olmayacak tertip ve düzenin, ilke ve kuralların hep birlikte tarafımızca oluşturulduğu bir sürece ulaşmaktır.”

 

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU DÜN GİRESUN’A GELDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün Giresun’a gelerek şehirde çok önemli temaslarda bulundu. Bakan Soylu, önce Giresun Valiliği’nde düzenlenen istişare ve değerlendirme toplantısına başkanlık etti. Toplantıda, geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Giresun’da yaşanan sel afetinden bugüne kadar geçen süreçte yürütülen çalışmalar ele alındı. Ayrıca Giresun genelinde devam eden ve planlanan yeni çalışmalar ve yatırımlar görüşüldü.

GİRESUN’DAKİ AFETİN MALİYETİ 2.2 MİLYAR TL

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Giresun’da geçtiğimiz yıl 22 Ağustos tarihinde Dereli başta olmak üzere bir çok noktada yaşanan sel afetinin maliyeti ile ilgili olarak; “332 milyon 415 bin TL ödenek ve nakdi yardım aktardık; 1 milyar 879 milyonluk, afet kapsamında yatırım planlıyoruz. Yani 2.2 milyar TL’lik maddi maliyet. Sadece Giresun ilindeki bir afet için. Bu maliyetle, hem insan maliyetiyle hem maddi maliyetle tekrar karşılaşmamamız lazım” dedi.

ŞENLİKOĞLU; “BAKANIMIZ HER ZAMAN YANIMIZDA”

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun dün Giresun’a gelmesiyle ilgili yaptığı açıklamada: “Yaşamış olduğumuz sel afetinden sonra Sayın Bakanımız Süleyman Soylu bizleri bir an yalnız bırakmamıştır. Her fırsatta şehrimize gelmiş ve çalışmaları bizzat izleyip yönetmiştir. Bugün bir kez daha bizlerle birlikte olan Bakanımıza ilimize gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.