CHP MİLLETVEKİLLERİ DİYORLAR Kİ CHP TERÖR BATAĞINA SAPLANMIŞTIR « Giresun İleri Gazetesi

SON DAKİKA

CHP MİLLETVEKİLLERİ DİYORLAR Kİ CHP TERÖR BATAĞINA SAPLANMIŞTIR

Bu haber 10 Şubat 2021 - 9:32 'de eklendi ve 6.716 views kez görüntülendi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Canikli; “CHP milletvekillerinin, CHP’nin politikaları ve özellikle genel başkanları Sayın Kılıçdaroğlu ile ilgili söyledikleri gerçekten çok vahim.”

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı bağlantıyla katıldığı 19 Eylül Spor Salonunda gerçekleştirilen AK Parti Giresun 7. Olağan İl Kongresinde, ülke gündemine yönelik çok önemli açıklamalar yaptı. Türkiye’nin tarih yazmaya, yolunda yürümeye, yıldızlaşmaya, gücüne güç katmaya devam ettiğini kaydeden Canikli, CHP’den ise üç milletvekilinin istifa ettiğini anımsattı. Canikli, CHP’nin iç işlerine karışmadıklarını ancak üç milletvekilinin istifa ederken yaptıkları açıklamaların çok önemli olduğunu dile getirdi. Canikli, CHP milletvekillerinin açıklamalarında, basın toplantılarında söylediklerinin, öyle yenilir, yutulur, üzerinden kolaylıkla geçilir olmadığına dikkat çekti.

Canikli, “CHP milletvekillerinin, CHP’nin politikaları ve özellikle genel başkanları Sayın Kılıçdaroğlu ile ilgili söyledikleri gerçekten çok vahim. Mutlaka çok konuşulması gerekiyor, irdelenmesi, altının çizilmesi gerekiyor. Diyorlar ki, ‘CHP terör batağına saplanmıştır. Teröre destek veren bir siyasi partidir. ‘Terör nerede CHP, Kılıçdaroğlu orada’ diyorlar. Bunu biz söylemiyoruz, CHP milletvekilleri söylüyor. Teröre destek verdiğini söylüyorlar, terörün her türlüsüne. FETÖ’süne, DHKP/C’sine, PKK’sına, içerideki ve dışarıdaki tüm terör örgütlerine, terör unsurlarına, terörün uzantısı olan siyasi partiye destek verdiğini söylüyorlar. CHP milletvekilleri söylüyor.” ifadelerini kullandı.

Kendilerinin bunları bildiğine ve yıllardan beri de ifade ettiklerine vurgu yapan Canikli, “Ama kendi içerisinden çıkan milletvekillerinin, Sayın Kılıçdaroğlu ve CHP’nin, terörle iç içe olduğunu, teröre her türlü desteği verdiğini, bu ülkenin bütünlüğünü tehdit eden, birliğini beraberliğini, bağımsızlığını hedef alan teröre destek verdiğini söylemeleri çok önemli bir olaydır. Bunu çok konuşmamız gerekiyor.” dedi.

Canikli, “İkinci söyledikleri de şu. ‘CHP küresel güçlerin emrine girmiştir. Onların talimatıyla hareket ediyorlar’ diyor. En az birincisi kadar tehlikeli. Düşünebiliyor musunuz, bu ülkenin birliği, bütünlüğü, özgürlüğü, gelişmesi için kurulmuş, onun yeminini etmiş bir siyasi parti hem teröre destek veriyor, hem de Türkiye’nin bu gücünden çok hazzetmeyen, küresel ölçekteki belirli çevre ve ülkelerin emrine girmiş. Onun talimatıyla hareket ediyor Kılıçdaroğlu ve partisi. Bunu söyleyen CHP’nin üç tane milletvekili. Bir ülke için bundan daha vahim bir olay olabilir mi?” ifadelerini kullandı.