Başkentte Giresun zirvesi « Giresun İleri Gazetesi

SON DAKİKA

Başkentte Giresun zirvesi

Bu haber 27 Kasım 2020 - 9:40 'de eklendi ve 7.140 views kez görüntülendi.

Milletvekili Aydın; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda ilimiz genelinde çok sayıda yeni taşkın ve rüsubat kontrol işi programa alınmış ve ihale aşamasına getirilmiştir.”

 

AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, Devlet Su İşleri Genel Müdür Vekili Bulancaklı hemşehrimiz Kaya Yıldız’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarete ilişkin bir açıklama yapan Milletvekili Aydın; “Görüşmemizde DSİ’nin ilimiz genelinde yürüttüğü çalışmaların istişare ve değerlendirmesini gerçekleştirdik. İlimizde gerçekleşen sel felaketi sonrasında yürütülen çalışmalarda, sahada aktif bir şekilde rol alarak bizlerin yanında olan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz. Devlet Su İşleri, bu çalışmalar doğrultusunda 111 iş makinesi ve 215 personeli ile Dereli ilçemiz başta olmak üzere afet bölgelerinde yaraları hızlı bir şekilde sarmaya yönelik önemli adımlar atmıştır. Kurumlar arası koordinasyon ile birlikte el birliğiyle çalışan tüm kamu personellerimize bu vesileyle bir kez daha şükranlarımı sunuyorum” dedi

AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, Devlet Su İşleri Genel Müdür Vekili Kaya Yıldız ile yaptığı görüşme hakkında yaptığı açıklamada; “İş makineleri vasıtasıyla dere yataklarından bugüne kadar 1.130.000 m3 rusubi malzeme çıkarmaya yönelik çalışma yürütülmüş ve yürütülmeye devam edilmektedir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda ilimiz genelinde çok sayıda yeni taşkın ve rüsubat kontrol işi programa alınmış ve ihale aşamasına getirilmiştir. Taşkın ve seller ile erozyon ve rüsubat zararlarını asgariye indirmek maksadıyla planlanan bu projeler ilimize önemli katkılar sağlayacaktır. Programdaki taşkın ve rüsubat kontrol işlerinin toplam yatırım bedeli 551 milyon TL’ye çıkarılmış ve bu yıl için 32 milyon TL ödenek sağlanmıştır. Bugün itibariyle; yatırım programında yer alan ve yeni giren toplam 34 adet taşkın ve rüsubat kontrol projesinden; 10 adedinin inşaat çalışmaları devam etmekte olup, 2 adedi geçtiğimiz ay ihale edilerek çalışmalara geçtiğimiz hafta başlanmıştır. 19 adet iş için ihale tarihi alınmış, 4 adedinin ise ihale hazırlıkları devam etmektedir. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğümüzü bu doğrultuda gerçekleştirdikleri başarılı çalışmalarından ötürü tebrik ediyorum. Sayın Genel Müdürümüze nazik misafirperverliği ve bilgilendirmeleri için teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum. Görüşmemizin ilimiz ve hemşehrilerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.