Bakan Kurum’dan Giresun’a destek sözü « Giresun İleri Gazetesi

SON DAKİKA

Bakan Kurum’dan Giresun’a destek sözü

Bu haber 28 Kasım 2020 - 8:38 'de eklendi ve 904 views kez görüntülendi.

Afet bölgelerindeki çalışmaların gidişatını incelemek üzere dün bir kez daha ilimize gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Giresun’a her türlü desteğin verilmeye devam edeceğini ifade etti

 

AFET DEĞERLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, beraberindeki heyetle birlikte dün Giresun’a geldi. Kurum, önce Giresun Valiliğinde düzenlenen afet değerlendirme toplantısına katıldı, 22

Ağustos’ta yaşanan sel felaketinde en fazla zarar gören Dereli başta olmak üzere diğer ilçelerde yürütülen çalışmaları ve bundan sonraki süreçte yapılacakları değerlendirdi.

GİRESUN’A DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK

Bakan Kurum, Valilikteki toplantının ardından Giresun Belediyesi’ni ziyaret etti. Bakan Kurum, şehirde yürütülen çalışmalar hakkında Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’ndan bilgiler aldı, Giresun için yapılması gereken bütün projelerin arkasında ve destekçisi olduklarını belirterek, Başkan Şenlikoğlu’na çalışmalarında başarılar diledi.

ŞENLİKOĞLU DESTEKLERİ İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

Belediye Başkanı Şenlikoğlu da, Bakan Kurum’un ziyaretinden büyük memnuniyet duyduklarını belirterek; “Yaşadığımız sel felaketinden sonra bizleri hiç yalnız bırakmadınız ve defalarca Giresun’a geldiniz. Bu süreçte sizin çok değerli katkılarınız oldu, desteğinizi hep hissettik. Onun için özellikle burada sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

YENİ PROJELERE KAYNAK SÖZÜNÜ VERDİ

Başkan Şenlikoğlu, Bulancak Durağı ile Keşap Durağı arasını kapsayan cephe giydirme projesi ve bazı mahallelerin altyapılarının iyileştirilmesi çalışmaları ile ilgili Bakan Kurum’a sunum yaparak, bu projelere maddi destek talebinde bulundu. Bakan Kurum, Belediye Başkanı Şenlikoğlu’na projeleri için gerekli maddi desteğin verileceğini söyledi.

AFET BÖLGELERİNDEKİ ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Bakan Kurum, belediye ziyaretinden sonra Giresun’un Dereli ve Doğankent ilçelerinde incelemelerde bulundu. Afet bölgelerinde yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden detaylı bilgiler alarak çalışmaların planlanan sürede bitirilmesi talimatını veren Bakan Kurum, incelemelerinin ardından Giresun’dan ayrılıp Ankara’ya hareket etti.