SON DAKİKA

Servis minibüsü devrildi: 6 yaralı 

GÜNDEM, İLÇE HABERLERİ, YEREL HABERLER

Yüksel iddialara Bulancak’tan cevap verdi

Bu haber 25 Ocak 2018 - 9:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İyi Parti İl Başkanı Yüksel, “İYİ Parti 2018 Mayıs ayı itibarı ile seçimlere girecek.”

 

İYİ Parti Bulancak İlçe Teşkilatı’nın binası hizmete açıldı. İlçe Başkanı Nesim Çelik’in konuşmasının ardından söz alan İYİ Parti İl Başkanı Ünzile Yüksel, partililere ve kamuoyuna çağrıda bulunarak, İYİ Parti’nin seçime giremeyeceği söylemlerine itibar etmemelerini istedi.

Yüksel, “Kamuoyunda ‘İYİ Parti seçime giremeyecek’ algısı yaratıp vatandaşlarımızı korkutmaya ve akılları karıştırmaya çalışıyorlar. Bu konuda ortaya çıkan hiç bir habere itibar etmeyin. Yüksek Seçim Kurulu’nun mevzuatına göre bir partinin herhangi bir seçime katılması için kuruluşundan sonra 6 aylık süreyi doldurması gerekiyor. Biz Partimizin Olağan genel Kurulu’nu 10 Aralık 2017’de gerçekleştirdik. Dolayısıyla İYİ Parti’nin Haziran 2018 tarihinden hatta Mayıs ayından sonra seçimlere katılabilme hakkı elde edecektir. Sizlerden, yalanlara itibar etmemenizi istiyorum” dedi.

“SEVDAMIZ VATAN”

Yüksel, “Tarihe tanıklık ediyoruz. Cesurların, korkmayanların tarihe tanıklık edebileceğine imza atıyoruz. İYİ Parti zorunluluktan doğmuştur, çeşitli siyasi partilerden ya da çeşitli fikirlerden insanlarla orta noktada buluşmuştur. Bu orta noktanın ismi vatan sevdasıdır. Vatandaş, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e güvenmiş, inanmış, O’nu bir umut olarak görmüş ve değer vermiştir. Bizler ‘Rızkı Allah verir, kula minnet eylemem’ diyen bir ümmetin torunlarıyız. Allah’tan başka hiç kimseden korkmayacağız efendiler, ne yaparsanız yapın bizi durduramayacaksınız” dedi.

“AFRİN BİZİMDİR!”

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’e yaptığı ‘Zeytin Dalı Operasyonu’nu da değerlendiren Yüksel, “Mehmetçiğimize selam olsun buradan, Afrin’de bizimdir, Diyarbakır’da, Musul’da, Allah yar ve yardımcıları olsun. İYİ Parti iktidarında asla ayrımcılık olmayacak, talan olmayacak, kul hakkı yenmeyecek. O yüzden biz sabırlıyız, çalışkanız, cesuruz ve başaracağız” dedi.