SON DAKİKA

Yılmaz Aksu’yu sert sözlerle eleştirdi

Bu haber 04 Aralık 2018 - 11:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yılmaz, “Sayın Kerim Aksu, doğalgaz onarımlarına 60 milyon TL harcandığını söyledi. AKSA yetkilileri şehir merkezindeki doğalgaz yatırımlarının toplamının 30 milyon olduğunu belirtmektedirler. Bu durumda yatırım maliyetinin 2 katı onarım maliyeti nasıl oluyor? Eğer yapılan işleri zamanında takip etmez, mükerrer işler yaparsan, 5 liralık işi 25 TL’ye yapmak zorunda kalırsın. Sonrada çıkıp; ‘60 milyon TL harcandı’ denilirse, bu trajikomik bir tiyatrodan öte gitmez” dedi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, “Giresun’da yapılan tüm yatırımları takip ettiğimiz gibi doğalgaz çalışmalarını da iş edindik, dert edindik bir an önce hizmete açılması için uğraştık. Bu kapsamda Teyyaredüzü ve Çıtlakkale Mahallerindeki doğalgaz yapım çalışmalarını bitme aşamasına gelmiş, bu hafta içinde doğalgaz bağlantısı abone talepleri alınmaya başlanmıştır. Bunda rahatsızlık duyulacak hiçbir şey yok. Takip edilince, dert edilenince her şeyi yapmak mümkün… Yeter ki sorumluluğunuzun farkında olun. Maalesef bugün Giresun Belediyesi’ni yönetenin böyle bir sorumluluğu taşıyamadığını görüyoruz. Sayın Kerim Aksu, doğalgaz onarımlarına 60 milyon TL harcandığını söyledi. AKSA yetkilileri şehir merkezindeki doğalgaz yatırımlarının toplamının 30 milyon olduğunu belirtmektedirler. Bu durumda yatırım maliyetinin 2 katı onarım maliyeti nasıl oluyor? Anlaşılması zor. Eğer yapılan işleri zamanında takip etmez, mükerrer işler yaparsan,

5 liralık işi 25 TL’ye yapmak zorunda kalırsın. Sonrada çıkıp ‘60 milyon TL harcandı’ denilirse, bu trajikomik bir tiyatrodan öte gitmez” dedi.

“ÇÖP YIĞININA BU ŞEHİR DAHA NE KADAR TAHAMMÜL EDECEK?”

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, “Şehrimizin en güzel yerlerinin birisinin üzerinde ve Giresun Adası’nın tam karşısında bulunan çöp yığınına, bu şehir daha ne kadar tahammül edecek?”

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, “CHP tarafından her seçim döneminde yaptırılacağı müjdelenen Giresun Kanalizasyon ve Atıksu Arıtma Tesisleri’ne oldu? Yapıldı, bitti de bizim haberimiz mi yok? Yoksa bu seçimlerde de propaganda malzemesi olmaya devam mı edecek?” diye sordu.

Yılmaz, yaptığı açıklamada, “Giresun Adası, Karadeniz’in yaşanabilir tek adasıdır. Şehrimizin en güzel yerlerinin birisinin üzerinde ve Giresun Adası’nın tam karşısında bulunan çöp yığınına, bu şehir daha ne kadar tahammül edecek? Kanalizasyon da, atık su arıtma da, çöp alanının temizlenmesi de, işi bilen için yapılması zor işler değildir. Ama iş bilmeyen için mazeret de bitmez, iş de bitmez. Çevreciliği dillerinden bırakmayanların doğrudan insan sağlığı ve yaşam kalitesiyle ilgili bu sorunları çözemeyenlerin söyledikleri ve söyleyecekleri artık inandırıcı olmaktan çıkmıştır. Birilerinin bunlara; Başkalarının kılık kıyafetiyle uğraşacaklarına işlerini ciddiye almalarını söylese iyi olur. Kişiler üzerinden tartışma ya da tartışmaları kişiselleştirme akıllı ve adaplı siyasetçilerin tarzı olmamalıdır. Neticede millete hizmet adına farklı siyasi partilerde bulunan kişileriz ama hasım olmadığımızın olgunluğunda olmalıyız” şeklinde konuştu.

TIĞLI’NIN OSB’YE GELMEDEN AÇIKLAMA YAPMASI ÇOK ÜZÜCÜ

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı’nın Giresun 2.OSB ile ilgili yaptığı açıklamaya da değinen Yılmaz, Necati Tığlı’nın daha bir kere bile 2.OSB’yi ziyaret etmeden açıklama yapmasına üzüldüğünü belirtti. Önceki dönem CHP Milletvekili Bülent Bektaşoğlu’nun kendilerini 3 defa ziyaret ettiğini ve yapılan çalışmaları gördükten sonra tebrik ettiğini belirten Yılmaz, Giresun 2. OSB’de altyapı çalışmalarının kusursuz, noksansız bitirildiğini ifade etti. Yılmaz, talebi halinde Tığlı’ya da severek Giresun 2.OSB’yi gezdirip anlatabileceklerini söyledi.