SON DAKİKA

Fındık bereketi

EKONOMİ, Genel, GÜNDEM

Cezaevine gönderildi

Genel, GÜNDEM

“YIKMAYA DEĞİL YAPMAYA GELDİK”

Bu haber 04 Nisan 2019 - 10:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şenlikoğlu; “Mustafa Kemal Atatürk, Osman Ağa, Şehitlerimiz birilerinin seçim malzemesi olamayacak kadar bu İlin ve bu Ülkenin çok önemli değerlerindendir. Hiç kimsenin bu değerler üzerinden toplumu ayırıcı çalışmalarına müsaade etmeyeceğiz.”

 

Şenlikoğlu; “Osman Ağa, yırtılan posterler, Şehit Cenazesi resimleri ile ilgili şahsımı yıpratıcı çalışmalar seçim sırasında olduğu gibi seçimden sonra da aslı olmayan haberlerle devam etmektedir.”

 

Şenlikoğlu; “Çan kulesi yıkımı, şehre giriş totemlerinin değiştirilmesi, Kerim Beyin resimlerinin kaldırılması ile ilgili haberler için ne bir talimat verdik, ne de bu konularla ilgimiz oldu. Zaten belediyemiz devir teslim işlemi yapılıncaya kadar eski yönetim tarafından idare edilmektedir.”

 

Şenlikoğlu; “Yine bazı kişi, taraftar ve gruplar tarafından, çalışanlarımızın işten çıkarılmasıyla ilgili kasıtlı olarak yapılan asılsız haberler çok iğrenç ve kabul edilemeyecek bir durumdur. Bir kez daha belirtiyorum; Çalışmak isteyen, işini seven, görevini yerine getiren, hiç bir emekçimizle bir problemimiz olmayacaktır.”

 

Şenlikoğlu; “Kimse bizim Türklüğümüzden duyduğumuz mutluluğu da sakın ola ölçmeye kalkışmasın.”

 

TAVRIMIZ VE DURUŞUMUZ NETTİR

31 Mart Seçimleri’nde resmi olmayan sonuçlara göre Giresun Belediye Başkanı seçilen Avukat Aytekin Şenlikoğlu, kamuoyunda şahsına ve Cumhur İttifakı’na karşı oluşturulmaya çalışılan karalama kampanyalarına tokat gibi bir cevap verdi. Şenlikoğlu konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Saygıdeğer Giresunlu Hemşehrilerim; Malumunuz 31 Mart yerel seçimlerini ilimizde başarılı bir şekilde tamamladık. Öncelikle bizlere kucak açmış desteklerini eksik etmeyen, oyunu bizim için kullanan veya kullanmayan siz değerli vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Seçim yarışına girdiğimiz ilk günden itibaren amacımız ‘Gönül Belediyeciliği’ anlayışıyla Giresun’a hizmet etmek ve hiç bir ayrım yapmadan tüm vatandaşlarımızın gönlüne girmek olmuştur. Tavrımızı ve duruşumuzu hep bu doğrultuda yürütmeye çalıştık” dedi.

SEVİYEMİZİ DÜŞÜRMEDİK DÜŞÜRMEYECEĞİZ

Şenlikoğlu, “Seçim esnasında özellikle son 1-2 ay içinde şahsımla ilgili her türlü karalama vb. olaylara karşı hiç bir zaman seviyemizi düşürmedik ve düşürmüyoruz da. Ancak görüyorum ki şahsımla ilgili yapılan; Osman Ağa, yırtılan posterler, Şehit Cenazesi resimleri vb. ile ilgili şahsımı yıpratıcı çalışmalar seçim sırasında olduğu gibi seçimden sonra da aslı olmayan haberlerle devam etmektedir. Biz bu ilin ve bu ülkenin tüm değerlerini önemseyen ve buna göre hareket eden birisiyiz. Mustafa Kemal Atatürk, Osman Ağa, Şehitlerimiz birilerinin seçim malzemesi olamayacak kadar bu İlin ve bu Ülkenin çok önemli değerlerindendir. Hiç kimsenin bu değerler üzerinden toplumu ayırıcı çalışmalarına müsaade etmeyeceğiz” dedi.

BAŞKANLIK MAZBATAMIZI HENÜZ ALMADIK

Şenlikoğlu, “Şunu öncelikle belirtmek isterim ki; Dün partim adına Belediye Başkan Adayı iken, bugün tüm Giresunluların adına hareket edecek biri olduğumun farkındayım. Yıkmaya değil yapmaya geldik. Amacımız şehrimizi projelerimizle planlamış olduğumuz bir şehir haline dönüştürmek olacaktır. Hafta içerisinde çan kulesi yıkımı ve şehre giriş totemlerinin değiştirilmesi, Kerim Beyin resimlerinin kaldırılması ile ilgili haberler için ne bir talimat verdik, ne de bu konularla ilgimiz oldu. Zaten belediyemiz devir teslim işlemi yapılıncaya kadar eski yönetim tarafından idare edilmektedir. Kaldı ki; Başkanlık mazbatamızı henüz almadık. Tamamen şahsımı yıpratmaya dönük bu girişimlere ve hakkımda yapılan yalan ve iftiralar karşısında, bunların sorumluları kimler ise gerekli yasal işlem yapmaya da hazır olduğumuzu belirtmek isterim” dedi.

EMEKÇİMİZLE BİR PROBLEMİMİZ OLMAYACAKTIR

Şenlikoğlu, “Yine daha önceden defaten söylememize ve açıklama yapmamıza rağmen, daha koltuğumuza oturmadan bazı kişi, taraftar ve gruplar tarafından, çalışanlarımızın işten çıkarılmasıyla ilgili kasıtlı olarak yapılan asılsız haberler çok iğrenç ve kabul edilemeyecek bir durumdur. Bir kez daha belirtiyorum; Çalışmak isteyen, işini seven, görevini yerine getiren, hiç bir emekçimizle bir problemimiz olmayacaktır. Bu konuda resmi olarak bizim ağzımızdan çıkmayan hiç bir söz ve açıklamaya kimsenin itibar etmemesini önemle rica ediyorum. Gerek sosyal medyada, gerekse basında bize ait olmayan, ancak bizimmiş gibi gösterilmeye çalışılan haberler hakkında, ilgili kişiler için hiç çekinmeden yasal işlemler yapılacağını da belirtmek isterim” dedi.

HER ZAMAN EKİP RUHUYLA HAREKET ETTİK

Şenlikoğlu, “Değerli Hemşehrilerim; Bizler çalışmalarımızın tamamında ekip ruhuyla hareket ettik. Çevremizdeki vatandaşlarımızın düşüncesini dikkate aldığımız gibi, birlikte hareket ettiğimiz arkadaşlarımızın da fikirlerini dikkate aldık. Ancak karar verici dün olduğu gibi, bugünde hep biz olduk. Yarın da biz olacağız. Son olarak şunu da belirtmek isterim ki; kimse bizim Türklüğümüzden duyduğumuz mutluluğu ölçmeye kalkışmasın” ifadelerini kullandı.