YAYLA ESNAFINDA GIDA GÜVELİĞİ EĞİTİMİ VERİLDİ « Giresun İleri Gazetesi

SON DAKİKA

YAYLA ESNAFINDA GIDA GÜVELİĞİ EĞİTİMİ VERİLDİ

Bu haber 06 Ağustos 2017 - 20:49 'de eklendi ve 140 views kez görüntülendi.

Giresun’da Kümbet, Uzundere, Kulakkaya, Bektaş ve Paşakonağı yaylalarında esnaflara yönelik gıda güvenliği eğitim ve bilgilendirme toplantıları yapıldı.

Toplantıya İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Özel İdaresi ve İl Ticaret Müdürlüğünde görevli personel ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nde görevli veteriner hekim ve gıda mühendisleri katıldı.

Yaz mevsiminde yaylalardaki turizm faaliyetlerinin artması dolayısıyla gerçekleştirilen toplantıda, gıda üretim, satış ve tüketim zincirinin tüm aşamalarında tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının kontrol altına alınması amaçlandı. Esnafa işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı, işletme kayıt belgesi, fiyat listeleri, kişisel hijyen, gıda mevzuatı, gıda hijyen yönetmeliğine ait uygulamalar konusunda teorik ve pratik bilgiler verildi.

Kümbet ile Uzundere’de 32 fırın, kasap, lokanta, bakkal-market, kahvehane, Bektaş ve Kulakkaya’da 31 ve Paşakonağı’nda 10 olmak üzere toplamda 73 esnafa görsel sunum yapılan toplantıda esnafın soruları cevaplandırıldı.