Yağlıdere’de devlet destekleri anlatıldı « Giresun İleri Gazetesi

SON DAKİKA

İMZALAR ATILDI

Genel, GÜNDEM

Yağlıdere’de devlet destekleri anlatıldı

Bu haber 17 Ağustos 2017 - 19:08 'de eklendi ve 132 views kez görüntülendi.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen “Devlet Destekleri İlçelere Taşınıyor” toplantıları sürüyor.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu başkanlığında Yağlıdere’de organize edilen toplantıya; TKDK, KOSGEB, İŞKUR, DOKA, SGK İl kurum temsilcileri ve uzmanlar katıldı.

Bolatoğlu Çay Ocağı’nda oluşturulan danışma masaları vasıtasıyla ilçede faaliyet gösteren işletmeler ve yatırımcı adaylarına önemli bilgiler verildi.

Giresun TSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, “Üyelerimiz başta olmak üzere bölge esnafının talepleri doğrultusunda devletimizin hibe desteklerini içeren başlıklarla ilgili bilgilendirmeler yapmak ve yeni yatırımlara olanak sağlamak açısından bu toplantıyı tertipledik. Sizlerin talepleri bizler için önemlidir. Bölgenin organik tarım altyapısı ve buna dönük imalat olanaklarını devletimizin hibe teşviklerinden faydalanarak geliştirilmesinin yolunun açılmasını canı gönülden destekliyoruz. Bugün burada güneş enerjisi gibi bir yatırım için çalışma yapan girişimci arkadaşları dahi görmek bizler adına çok önemlidir” diye konuştu.

Çakırmelikoğlu, devletin hibe desteklerinden Yağlıdere bölgesi esnaflarının yararlanmasının çok önemli olduğunu da sözlerine ekledi.