SON DAKİKA

“Üreticinin sırtından inin de üreticide nefes alsın”

Bu haber 01 Ekim 2018 - 11:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Kozoğlu, DKİB Başkanı Kalyoncu’nun, fındık fiyatının düşmesinde Ferrero’nun rolü olmadığı yönündeki açıklamaları yerden yere vurdu.

 TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Kozoğlu, milyonlarca fındık üreticisinin sırtından milyar dolarlar kazanan Ferrero firmasını savunan DKİB Başkanı Saffet Kalyoncu’nun, ekmek yediği fındığa ve üreticilere ihanet ederek, kendi ayağına kurşun sıktığını söyledi.

 

ÜRETİCİNİN SIRTINA BİNMEYE ALIŞMIŞSINIZ!

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Saffet Kalyoncu’nun, Türk fındığının en büyük alıcısı konumundaki Ferrero’yu savunan açıklamaları kamuoyuna bomba gibi düştü. Kalyoncu’nun büyük tepki çeken açıklamalarına Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Kozoğlu da çok sert tepki gösterdi. Kozoğlu, Kalyoncu’nun Ferrero’nun avukatlığına soyunduğunu ifade ederek, yaptığı açıklamayı esefle kınadığını belirtti. “Fındık üreticisi üretmezse ne siz olursunuz ne de Ferrero” diyen Kozoğlu, “Hepiniz üreticinin sırtına binmeye alışmışsınız ve birileri size; ‘Aşağıya inin bu üretici bir nefes alsın’ diye söylediğinde zorunuza gidiyor” açıklamasını yaptı.

KORKU MU, ÇIKAR MI, RANT MESELESİ Mİ?

Kalyoncu’nun ekmek yediği fındığa ihanet ettiğini savunan Kozoğlu, “Direkt olarak 500 bin fındık üreticisinin üretmiş olduğu ve geçimini sağladığı dolaylı olarak ta 8 milyon kişinin ekmek yediği Karadeniz Bölgesi’nin olmazsa olmaz fındığının fiyatını istediği gibi belirleyen, memlekette istediği gibi at koşturan bir yabancı firmayı korkudan mı yoksa çıkarından mı, yani rant meselesinden mi savunan DKİB Başkanı kendi ayağına kurşun sıkmıştır. Bu hareketi ile tüm fındık üreticilerinin tepkisini ve ahını kazanmıştır. Bu açıklamayı yaparak fındık üreticisine ve kendilerinin de ekmek yediği fındığa ihanet etmiştir” diyerek, tepkisini dile getirdi.

Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
udemy course download free
download huawei firmware
Download Nulled WordPress Themes
udemy course download free