“ÜRETİCİ ANKARA’DAN GELECEK MÜJDEYİ BEKLEMEKTEDİR” « Giresun İleri Gazetesi

SON DAKİKA

İMZALAR ATILDI

Genel, GÜNDEM

“ÜRETİCİ ANKARA’DAN GELECEK MÜJDEYİ BEKLEMEKTEDİR”

Bu haber 10 Ağustos 2017 - 19:33 'de eklendi ve 134 views kez görüntülendi.

 

CHP İl Başkanı Tığlı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Giresun ziyaretinde fındıkla ilgili açıklama yapmamasının üreticiyi üzdüğünü ifade etti.

 

CHP Giresun İl Başkanı Necati Tığlı, “AKP Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Karadeniz ziyareti çerçevesinde Giresun’a geldi. AKP’li Cumhurbaşkanı’nın şehre gelecek olmasından kaynaklı alınan üst düzey güvenlik önlemleri Giresun’da adeta hayatın durmasına neden oldu. Esnaf başta olmak üzere halkın üzerinde büyük bir baskı kuruldu. OHAL’in de ötesinde yapılan uygulamalar tedirginliğe yol açtı” görüşünü savundu.

Tığlı, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verdi;

“Bilindiği üzere Giresun’un öncelikli geçim kaynağı fındıktır. AKP’nin yanlış politikaları sonucu bu ilde ticaret ve sanayi gelişmemiştir. Vatandaşımız ekmek parası uğruna ya gurbetin yolunu tutmuş, ya da fındığa sarılmıştır. Ancak üretici umudunu bağladığı fındıkta da bu iktidar döneminde alın terinin karşılığını alamamış, sahipsiz bırakılmıştır. Giresun halkı her fındık hasadı öncesi fiyat konusunda Ankara’dan gelecek müjdeyi beklemektedir. Tam da şu an hasat mevsimidir, her ne kadar taraflı biçimde AKP Genel Başkanı da olsa Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı olarak Giresun’a geldiği halde, Giresunlu için yaşamsal olan fındığa dair tek laf etmemiş, fındığı F’sini ağzına almamıştır.

Her konuda fikir beyan eden, her meselede düşünce belirten, hatta yönlendiren Sayın Erdoğan’ın, Giresunlu’nun baş tacı, ekmek parası olan, ülkemize büyük ölçüde döviz kazandıran, ekonomimize katkı sunan milli ürünümüze ilişkin tek cümle kurmaması, üreticiyi hayal kırıklığına uğratmıştır. Çeşitli vaatlerle üreticinin oyunu alıp, 15 yıldır iktidarını sürdüren AKP’nin Giresun’a bu denli kayıtsız kalması hem üzücü, hem düşündürücüdür. Bu acı gerçekleri gören üreticilerimizin bundan böyle doğru yolu bulacağından, üreticilerimizin çıkarına politika yapan partimize yöneleceğinden eminiz.

GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ

Zaten onca çağrıya, reklama karşın Cumhuriyet Parkı’na toplanan insan sayısını Sayın Cumhurbaşkanı’nın kendilerinin de çok az bulup selamlama ve hitap etme gereği duymamaları desteksiz kaldıklarının göstergesidir. Ayrıca sadece partilileriyle görüşüp, durumdan memnun kalmadığını ifade etmesi de basında yer almaktadır. Bu halk destek olur, bakar, denetler ve sonunda gerçeği görür ve dün olduğu gibi desteği keser. Güneş balçıkla sıvanmaz, şapka düşmüş kel görünmüştür! AKP erimekte, yok olmaktadır! Halk yanlışları görmekte, uyanmakta, kırmızı kartı göstermeye hazırlanmaktadır!

CHP İKTİDARI YAKINDIR!

Türkiye Cumhuriyeti ve Türk halkı asla yalnız değildir. Ülkemizin ve halkımızın geleceğini düşünen, bu uğurda mücadele eden, adaleti, huzuru bu ülkeye getirmek için canla başla çalışan CHP vardır ve iktidarımız yakındadır. Halkımız da artık doğrunun tek adresinin CHP olduğunun bilincindedir.”