SON DAKİKA

Türkiye’nin En İyi İstatistik Bölümünü Ağırladı

Bu haber 17 Temmuz 2018 - 10:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun, geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırma sonucunda devlet üniversiteleri arasında en iyi istatistik bölümü seçilen Giresun Üniversitesi İstatistik Bölümünün akademisyenlerini makamında ağırladı.

 

Türkiye’deki tüm devlet üniversitelerinin istatistik bölümlerindeki profesör, doçent, doktor öğretim üyesi ve öğretim görevlilerinin, uluslararası hakemli yayınlardan oluşan ve akademik yayınlarla ilgili birçok istatistiği barındıran en büyük özet ve atıf veri tabanlarından biri olan SCOPUS’da 20 Haziran 2018 tarihine kadar olan tüm çalışmalarını kapsayan; toplam yayın sayısı, toplam atıf sayısı ve h-indeks verilerinin değerlendirilmesi sonucunda, Giresun Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İstatistik Bölümü 1. sırada yer alarak Giresun Üniversitesi adına büyük bir başarıya imza attı.

Türkiye’deki Devlet Üniversitelerinde bulunan istatistik bölümleri arasında ilk sıraya yerleşen GRÜ İstatistik Bölümü akademisyenlerini 13 Temmuz 2018 Cuma günü makamında ağırlayan Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun, elde ettikleri başarıdan dolayı kendilerini kutladı. Bilimsel başarının üniversitelerin olmazsa olmazı olduğunu belirten Rektör Coşkun, göreve geldikleri günden bu yana Giresun Üniversitesi adını akademik platformda ön plana çıkarmak için çalıştıklarını ve yatırımlarını da bu doğrultuda yaptıklarını söyledi.

Bu açıdan bakıldığında GRÜ İstatistik Bölümü ile diğer bölüm ve akademisyenlerin akademik alanda elde ettikleri başarının ayrıca önemli olduğunu söyleyen Prof. Dr. Cevdet Coşkun, GRÜ akademisyenlerinin yapacakları bilimsel çalışmalara üniversite olarak bu güne kadar destek verdiklerini ve bu desteğin Üniversitenin imkanları ölçüsünde devam edeceğini belirtti.

İstatistik Bölümü adına Prof. Dr. Erol Eğrioğlu, Dr. Öğr. Üyesi Ali Zafer Dalar ve Arş. Gör. Ilgım Yaman’ın hazır bulunduğu ziyaret sonunda tüm bölüm akademisyenlerini tekrar tebrik eden Prof. Dr. Cevdet Coşkun; Prof. Dr. Erol Eğrioğlu, Doç. Dr. Eren Baş, Dr. Öğr. Üyesi Ali Zafer Dalar, Dr. Öğr. Üyesi Nurgül Okur Bekar, Dr. Öğr. Üyesi Esin Avcı, Dr. Öğr. Üyesi Murat Gül ve Arş. Gör. Ilgım Yaman adına hazırlanan Teşekkür Belgelerini takdim etti.

 

Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
udemy paid course free download
download huawei firmware
Download Premium WordPress Themes Free
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=