SON DAKİKA

TÜRKİYE CUMHURİYETİ EMİN ELLERDE

Bu haber 24 Nisan 2019 - 10:37 'de eklendi ve 75 views kez görüntülendi.

“Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz.” M. Kemal ATATÜRK

Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü bölmeye yönelik içerideki ve dışarıdaki bütün hainlere, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Türkiye’nin dört bir yanından dün bir kez daha en güzel ve en anlamlı cevabı verdiler.

23 Nisan’da Vali koltuğunu temsili olarak devralan Abdullah Bozbağ İlkokulu 3-D sınıfı öğrencisi Zeynep Sude Harmanşah, vatan topraklarının bugünün küçüğü yarının büyüğü çocuklara emanet edildiğine dikkat çekerek; “Çok kıymetli bu emanete en iyi şekilde bakacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99’uncu yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Giresun’da da coşkuyla kutlandı. Yeşilgiresun İlkokulu’nda düzenlenen törende öğrenciler halk oyunları ve çeşitli gösteriler sergiledi, günün anlam ve önemini belirten şiirler okudu. 23 Nisan Bayramı kapsamında Gazi Caddesi’nde yürüyüş ve Can Akengin Sanat Galerisi’nde de öğrenciler tarafından yapılan karma resim sergisinin açılışı yapıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları koltuğunu Abdullah Bozbağ İlkokulu 3-D sınıfı öğrencisi Zeynep Sude Harmanşah’a, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu da koltuğunu Yeşil Giresun İlkokulu öğrencisi Yağızhan Yılmaz’a devretti.

Temsili olarak Vali Makamını devralan Abdullah Bozbağ İlkokulu öğrencisi Zeynep Sude Harmanşah, sözlerine Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile bu ülke için canlarını ortaya koyan aziz şehitlerimize ve gazilerimize minnet duygularını ifade edip, şükranlarını sunarak başladı.

“Tüm arkadaşlarım adına bu makamı temsil etme şansını bize sunan, makamın gerçek sahibi Sayın Vali’me de çok teşekkür ediyorum” diyen Harmanşah, Vali koltuğundan yaptığı açıklamada; “Sokak hayvanlarına sahip çıkalım. İlimizdeki doğal ve tarihi turizm çalışmalarını, geri dönüşüm kutularını artıralım. Otopark sorununu çözelim, çocukların özgürce oynayabileceği yeşil alanları çoğaltalım, yolları ve kaldırımları engelli vatandaşlarımızın rahat kullanabileceği duruma

getirelim. Tüm okul bahçelerine çocuk oyun parkları yapalım” talimatlarını verdi! Harmanşah, “Tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun” diyerek sözlerini tamamladı.