SON DAKİKA

TÜGVA’dan Ecdatla Diriliş Gezisi

Bu haber 13 Şubat 2018 - 9:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye Gençlik Vakfı Bulancak İlçe Temsilciliği Lise Koordinatörlüğü tarafından Bilecik-Bursa ve İstanbul’a düzenlenen Ecdatla Diriliş Gezisi sona erdi.

Bulancak’ta okuyan lise öğrencilerinin katılımıyla Cennet Mekân Sultan Abdulhamid’in Han’ın vefatının 100. Yıldönümü sebebi ile düzenlenen “Ecdatla Diriliş, Tarihle Buluşma” gezisi iki gün sürdü.

Geziye katılarak liseli gençlerin yanında olan TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin, “Bir pergel misali bir ayağı geleneklerinde, bir ayağı yeni nesil gençlikte olan TÜGVA’mızla gençlerimiz Giresun il teşkilatımızın ve Bulancak Belediyesinin katkılarıyla ecdadı ile buluşma fırsatı buldu. Cennet Mekân Sultan Abdulhamid’in Han’ın vefatının 100. Yıldönümü dolayısıyla planladığımız bu programı biraz daha genişleterek Ertuğrul Gazi, Osman Gazi gibi isimleri de ziyaretlerimize ekledik. Tarih boyunca çağ kapatıp, çağ açan, tarihin akışını değiştiren liderlerimizi gençlerimizle buluşturmanın huzurunu yaşıyoruz. Bilecik’te Şeyh Edebali, Ertuğrul Gazi, Bursa’da Osman Gazi, Orhan Gazi ile buluşan gençlerimiz İstanbul’da Cennet Mekân Sultan Abdulhamid Han’ı, Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ı, Merhum Başbakan Adnan Menderes’i ve Merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı ziyaret ettik. İstanbul’da Ayasofya, Sultanahmet Camii, Eyüp Sultan gibi mekanları ziyaret eden gençler maneviyat dolu bir hafta sonu yaşadılar” diye konuştu.

SİZ DE BURADA BU VATAN İÇİN YAŞAYACAK VE YAŞATACAKSINIZ

Gezi sonunda otobüs içerisinde değerlendirme yapan Göktekin “Sevgili gençler, ziyaret ettiğimiz isimler tarih boyunca çağ kapatıp, çağ açan, tarihin akışını değiştiren en önemli liderlerimiz. Yine tarih boyunca dört tarafı hainlerle çevrili, üzerinde sürekli plan kurulan bir ülkeyiz. Dün olduğu gibi bugünde hep uyanık, diri ve birlikte olmalıyız. Daha dün ülkemizde 11 Mehmetçiğimiz yani sizin gibi 11 genç kardeşimiz bu vatan için Afrin’de can verdi, şehit oldu. Biz, her bir karışı kan ile yoğrulmuş bir toprak parçasında yaşıyoruz. Afrin’de bu vatan için can veren gençlerimiz varken, sizde bu vatan için yaşayacak, yaşatacaksınız. Gençliğe sahip çıkacağız.” Dedi.

TÜGVA Genel Merkezi ile tamamlanan “Ecdatla Diriliş, Tarihle Buluşma” gezisi vakıf genel merkezi önünde hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Premium WordPress Themes Free
udemy paid course free download
download intex firmware
Download Premium WordPress Themes Free
udemy course download free