SON DAKİKA

Düğmeye basıldı!

Genel, GÜNDEM

TRAFİK SORUNU TARİHE KARIŞACAK

Bu haber 06 Aralık 2018 - 12:50 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

 

 

AK Parti Giresun Belediye Başkan Adayı Aytekin Şenlikoğlu, belediyenin eksikliklerinden dolayı Giresun’un kanayan yarası haline gelen şehir içindeki trafik sorununu 31 Mart’tan sonra çözüme kavuşturacaklarının sözünü verdi.

 

ŞOFÖRLÜK ÇOK ZOR BİR MESLEK

AK Parti Giresun Belediye Başkan Adayı Aytekin Şenlikoğlu, dün Giresun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İbrahim Çeltik ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya geldi. Şoför esnafının sorunları ve çözüm önerilerinin değerlendirildiği ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade eden Çeltik, Şenlikoğlu’na teşekkür etti. Son derece samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede Şenlikoğlu, şoför esnafının toplumun en önemli parçalarından biri olduğuna dikkat çekerek, mesleğini layıkıyla yerine getiren tüm şoförlere öncelikle teşekkür etti. AK Parti’nin iktidarda bulunduğu 16 yıldır her zaman şoför esnafının yanında olduğunu belirten Şenlikoğlu, “Şunu çok iyi biliyoruz, şoförlük mesleği zor bir meslek. Şoför esnafımız ne kadar mutlu olursa, taşıdığı insanlar da o kadar mutlu olur. Huzuru onlara da yansıtırlar” dedi.

YAŞANAN SIKINTILARI BİLİYORUZ

Şenlikoğlu, “Tabi şoförlük mesleğini icra eden kardeşlerimizin sıkıntıları var. Giresun’da hep birlikte yaşıyoruz. Servis, dolmuş ve taksi hatlarının bazı problemleri var, bunları biliyoruz. Sıkıntıların en başında da trafik ve ulaşım sorunu geliyor. Otopark ve yol sorunu gibi birçok eksikliklerden ötürü il merkezimizde trafiğin ciddi manada sıkışmalara ve tıkanmalara yol açtığını görüyoruz. Hatta yayalarımızın bile yürümekte zorlandığını görüyoruz. Giresunlu hemşerilerimiz bunu hak etmiyor. Servisçi, taksici, minibüsçü, kamyoncu esnafımız, hatta bireysel olarak bizler bile araç kullanmada ciddi manada zorluklar yaşıyoruz” dedi.

SORUNLARI HEP BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ

Şenlikoğlu, “Yerel yönetimlere, yani belediyeye bu anlamda büyük görevler düşüyor. Biz iyi niyet ve ciddiyet ile girilen her işin sonucunun halis olacağına inanıyoruz. Biz bu yola tevazu, gayret ve samimiyet ile çıktık. Çünkü niyetimiz sadece milletimizin hayır duası, laf kalabalığı değil, icraat ile bu aksaklıkları çözmek. Hükümetimizin de desteği ile ciddi projelerimiz ve fikirlerimiz olacak. İnanıyorum ki hem şoför esnafımızı hem de hemşerilerimizi rahatlatacak sorunları önceliklerimiz arasında görüp, inşallah çözüme kavuşturacağız” ifadelerini kullandı.

31 MART’TA DESTEĞİNİZİ BEKLİYORUZ

Şenlikoğlu, “Araçlarını yenilemek isteyen esnaf kardeşlerimize Hükümetimiz ÖTV muafiyetini tanıdı. Hükümetimiz döneminde ticari araçlardan alınan primlerinin düşürülmesinde çok önemli adımlar atıldı. Şoför esnafımızın da bugüne kadar hep desteğini gördüğü, başta ilimize ve ülkemize birçok hizmetleri kazandıran, ilklere imza atan Sayın Cumhurbaşkanımıza, partimize ve gıyabında şahsıma 31 Mart’ta çok güçlü bir destek verecektir. Buna canı gönülden inanıyorum” diye konuştu.