SON DAKİKA

Düğmeye basıldı!

Genel, GÜNDEM

“Topal Osman Ağa Kahramandır”

Bu haber 10 Haziran 2019 - 10:23 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

Dizgine Yayla Şenliğine katılan AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, Topal Osman Ağa’nın bir milli mücadele kahramanı olduğunu söyledi.

 

Karadeniz’in ilk yayla şenliği Giresun’un Eynesil ilçesine bağlı Dizgine yaylasında düzenlendi. Yöre halkının yoğun ilgi gösterdiği şenliğe katılan AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, HDP Milletvekili Garo Paylan’ın Giresunlu Topal Osman Ağa hakkında kullandığı hadsiz ifadeleri sert bir dille eleştirdi. Aydın, “Malum Türkiye çok zor bir coğrafya. Coğrafya insanların kaderini oluşturur. Bu bölgenin insanları da ekmeklerini, aşlarını elde etmek için İstanbul’a, büyük şehirlere göç ettiler. Giresun’un, Giresun’da yaşayan nüfusu 450 bin ama Giresun’un İstanbul’da yaşayan nüfusu 490 bin. Giresun’dan daha fazla Giresunlu İstanbul’da yaşıyor. Dolayısıyla biz Giresun’un sadece Giresun’da değil, İstanbul’da da yaşatıyoruz” dedi.

Aydın, “İstanbul’da bizim için önemli Türkiye’de bizim için önemli. Giresunlular Kurtuluş Savaşı’nda 42. ve 47. gönüllü Alaylarıyla birlikte İstiklal Savaşının kazanılmasında, Kurtuluş Savaşı’nda çok önemli ödevler, görevler yerine getirdiler. Giresun düşman işgaline uğramamış bir toprak parçasıdır. Ancak Giresunlu, nerede düşman işgaline uğramış bir toprak parçası varsa orada mücadele etmiştir, savaşmıştır. Onun için Giresunlular’ın Muğla’dan, Ankara’dan, İstanbul’dan, İzmir’den alacakları var. Başkaları gibi müteahhitlik yapmaya değil, mücahitlik yapmaya gitmiş bizim dedelerimiz” dedi.