SON DAKİKA

Tirebolu’ya hizmette sınır yok

Bu haber 29 Kasım 2018 - 12:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, 2014 yerel seçimlerinden önce ilçe halkına söz verdikleri vaatlerin yüzde 85’ini hayata geçirdiklerini açıkladı.

4,5 YILDA 100 MİLYONLUK YATIRIM

Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, “4,5 yıl içerisinde yaklaşık 100 milyon maliyetli projeleri ilçemize kazandırdık. 18 milyon TL’lik Harşit Vadisi Islah ve Rekreasyon Projesi en gözde projemizdir. Yine; adalet sarayı, kapalı hayvan pazarı alanı, ilçe stadı, sanayi sitesi alt ve üst yapı hizmeti, gençlik merkezi, yarı olimpik spor salonu, askerlik şubesi tadilatı, canlı hayvan pazarı alanı, otopark alanları, 8 mahallemizde 16 oyun ve spor aletleri grupları, Kozbaşı pazar yeri, 15 dönümlük geleneksel pazar alanı, belediye hizmet binasının yenilenmesi ve ek hizmet binaları inşası, taksi ve dolmuş ofisleri, spora destek, kız öğrenci yurdu, 3’ncü aile sağlığı merkezi, tarihi Kozbaşı kapalı pazar alanı ve erkek öğrenci yurdu projelerimizi halkımız ile buluşturduk. Araç filomuza da 13 iş makinesi dahil ederek, araç parkurumuzu genişlettik” dedi.

İLÇENİN HAYALLERİ HERÇEK OLUYOR

İlçede devam eden projeleri hakkında da önemli bilgiler veren Başkan Karabıçak, “Derebaşı Şelalesi Projesi, soğuk hava deposu, Deniz Derin Deşarj Projesi, Mehmet Bayrak Prestijli Cadde Projesi, Mezbahane Projesi, şehir giriş ve çıkışı çevre düzenleme projelerimiz, söz verdiğimiz tarihi Gazipaşa Caddesi üzerindeki evlerin restorasyonunu gerçekleştireceğimiz proje ve tarihi Tirebolu Kalemizin ve çevresinin restorasyonun yapılması adına Trabzon Kültür Varlıklarını Koruma Müdürlüğü’nde incelemesinin ardından ihale aşamasına geldi. Tarihi Tirebolu Lisesi’nin hayat bulması adına restorasyon proje çalışmalarımızı tamamladık, tarihi dokusu bozulmadan Tirebolu Lisesi’nin turizme kazandırılmasını sağlayacağız” dedi.

TİREBOLU ULUSLARARASI MARKA OLUYOR

Başkan Karabıçak, “Dünya çapında bir marka halinde gelen ‘Tirebolu 42’ çayımızın üretim kapasitesinin artması için girişimlerde bulunarak ilçemize yaklaşık 300 kişinin çalışabileceği yeni bir fabrikanın açılması için Çaykur Genel müdürlüğü istişarelerde bulunduk ve 47 m²’lik arsanın Çaykur Genel Müdürlüğü’ne tahsisini gerçekleştirdik. Tirebolu isminin marka değerinin artması ve kadınlarımızın istihdamına destek olmak adına attığımız bir diğer adım da ‘Tirebolu Bezi’ projemizdir. Üyesi olduğumuz Sağlıklı Kentler Birliği’nden uygulanabilir en iyi proje ödülüne layık görülen Tirebolu Bezi projemizin, kurduğumuz atölye ile şuan için 10 kişilik bir ekibimiz tezgahlarda ‘Tirebolu Bezi’ni dokuyor. Uygulamaya koyduğumuz plan dahilinde orta ve uzun vadede 200 kişilik bir çalışma kadrosu ile Tirebolu Bezi’nin uluslararası ölçek de pazarlara açılması hedefliyoruz” dedi.

 

“10 yıllık işi 4,5 yılda tamamladık”

Başkan Karabıçak; “Sadece alt yapıya 20 milyon liralık yatırım gerçekleştirdik, 11 milyon lira maliyetle Deniz Derin Deşarj projemizin çalışmalarına başladık. Akmaz Mevkisini yaklaşık 2 milyon liralık yatırımla gerçekleştirdiğimiz yağmur suyu projesi ile akar hale getirdik. ‘Beton ve parkesiz yol kalmayacak’ diyerek çıktığımız yolda; İlçe genelinde 10 km sıcak asfalt, 64 km beton yol ve 250 m² parke taşı ile adeta 10 yıllık işi 4,5 yılda tamamlamış olduk.”

 

“ÖNCE İLÇEMİZİN ALTYAPISINA EL ATTIK”

Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, 4,5 yıllık görev süresinde hayata geçirdikleri hizmetler hakkında gazetemize özel yaptığı açıklamada, önemli detaylar aktardı.

Başkan Karabıçak, “Göreve geldiğimizde ilk olarak ilçemizin alt yapı sorunlarına el attık. Sadece alt yapıya 20 milyon liralık yatırım gerçekleştirdik. Tirebolu tarihinin ilk planlı kanalizasyon çalışmasını tamamlandık, buna entegre olarak daha temiz bir çevre ve plaj elde etmek için 11 milyon lira maliyetle Deniz Derin Deşarj projemizin çalışmalarına başladık.

‘Akmaz’ ismiyle ilçemizin yeni yerleşim yerleri arasında olan Akmaz mevkiini yaklaşık 2 milyon liralık yatırımla gerçekleştirdiğimiz yağmur suyu projesi ile akar hale getirdik. ‘Beton ve parkesiz yol kalmayacak’ diyerek çıktığımız yolda; İlçe genelinde 10 km sıcak asfalt, 64 km beton yol ve 250 m² parke taşı ile adeta 10 yıllık işi 4,5 yılda tamamlamış olduk” dedi.

“TİREBOLU’NUN SU İHTİYACINI KARŞILADIK”

Başkan Karabıçak, “Toplam kapasitesi 450 ton olan 3 ayrı su deposunu inşa ederek Tirebolu’nun su ihtiyacını karşıladık. 80’li yıllarda yapılmış su şebeke hatlarımızda ciddi yenilemeler yaptık. Keson su kuyularındaki pompaları değiştirerek saniyede 85 litre olan su üretim hızını 140 litreye kadar çıkarmış olduk” ifadelerini kullandı.

“İLÇEMİZ İÇİN ÇOK ÇILGIN PROJELERİMİZ VAR”

Başkan Karabıçak, “Tirebolu için gerçekten çok çılgın projelerimiz var. Seçim sürecindeyiz hepsini şuan açıklamam mümkün değil ama büyük projelerden birkaç tanesini kamuoyuyla paylaşabilirim. Öncelikle halkımızın uzun zamandan beri özlemle beklediği Tirebolu Kalesi’nden-Ayana Tepesi’ne bir teleferik projemiz mevcut. Tirebolu Kalesi etrafına camdan yürüyüş yolları ve Ayana Tepesine cam terası ilk etapta yapmayı planladığımız projelerimiz. Bunun yanında Kaynarca Mevkiinden Körliman Mahallesi’ne kadar ulaşan şehrin üst kısmından alternatif bir yolda planlarımız arasında mevcut. Şimdiden projelerimiz İlçemize ve bölgemize hayırlı olsun” dedi.

“TİREBOLU’YA HİZMET ETMEKTEN ÇOK MUTLUYUZ”

Başkan Karabıçak, “İlçemizde iki önemli etkinliği geleneksel hale getirerek vatandaşlarımızla buluşturduk. Teknolojinin çocuklarımız buluşmasıyla unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarını çocuklarımıza öğretmek, sokak ve parklarımızı yine eski cıvıltılı günlerine geri döndürmek için 2016 yılında başlattığımız ‘Yöresel Çocuk Oyunları Olimpiyatları’ etkinliğinin 3’ncüsünü bu yıl uluslararası düzeyde düzenleyerek çocuklarımızı Türki Cumhuriyetlerde yaşayan çocuklarla kaynaştırmış olduk. Ayrıca kültür sanat festivalleri düzenleyerek yöresel ve ulusal anlamda ün yapmış değerli ses sanatçılarımızla ilçemizde halk konserleri vererek, binlerce Tirebolulunun hoş vakit geçirmesini sağlamış olduk. Yetişkin ve çocuklarımız için ilçemize davet ettiğimiz konuşmacı, yazar, eğitmen ve tiyatro ekipleri ile kültür sanat faaliyetleri adına ciddi kazanımlar elde ettik” dedi.

“İLÇEMİZİN TANITILMASINA KATKI SAĞLADIK”

Başkan Karabıçak, “Turizm konusunda Tirebolu’yu tanıtmak ve marka değerinin artması için birçok çalışma gerçekleştirdik. Geniş kapsamlı tanıtım filmi çekerek başladığımız yolda yöresel yemeklerimin tanıtmak için ulusal anlamda ün yapmış gurmeleri ilçemizde ağırlayarak yemeklerimizi tanıtma imkanı bulduk. Her platformda Tirebolu 42 çayımızın tanıtımını yaparak daha fazla kitlelere ulaşmasını sağladık. Yazın 23 yat ile Karadeniz turuna çıkan DadRalli yat grubunu ilçemizde misafir ederek ilçemizin tanıtılmasına katkı sağladık” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN