TİREBOLU’DA ELEKRİK FACİASI « Giresun İleri Gazetesi

https://www.giresunileri.com/konya-ruzgari-esti/

SON DAKİKA

TİREBOLU’DA ELEKRİK FACİASI

Bu haber 11 Ağustos 2017 - 20:14 'de eklendi ve 230 views kez görüntülendi.

Yetkisiz kişilerce elektrik enerji hatlarına yapılan müdahale sonucu Tirebolu’da 1 kişi ağır yaralandı, 1 kişi ise hayatını kaybetti.

CİHAN PİRDAL YOĞUN BAKIMDA

İlk olay Demirci Mahallesi’nde meydana geldi. Cihan Pirdal isimli mikser şoförü, enerji nakil hattının üzerinden beton pompası vasıtasıyla inşaata beton dökmeye çalıştı. Beton pompasının enerji hattına teması sonucu mikser şoförü elektrik akımına kapıldı. Yaşanan talihsiz olaydan ağır yaralı olarak kurtulan Pirdal, ambulansla hemen hastaneye kaldırıldı. Cihan Pirdal’ın Trabzon’da yoğun bakımda tedavisinin devam ettiği bildirildi.

TURGUT EMANETOĞLU TOPRAĞA VERİLDİ

İkinci olay ise İstiklal Mahallesi’nde yaşandı. Turgut Emanetoğlu isimli vatandaş, evinin önündeki ağaç direk üzerinde bulunan aydınlatma armatürünü sökerek fındık harmanını aydınlatmak üzere biraz ilerideki demir direğe monta etti. Bu sırada elektrik akımına kapılan Emanetoğlu, hayatını kaybetti. Evli ve iki çocuk babası olduğu öğrenilen Turgut Emanetoğlu, Kovanpınar Köyü Merkez Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazından sonra gözyaşları arasında toprağa verildi.

ÇORUH EDAŞ’TAN HAYATİ UYARI

Çoruh EDAŞ Giresun İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, alçak gerilim, orta gerilim veya yüksek gerilim gibi her türlü elektrik şebekesinde bakım, onarım, bağlantı, enerji kesme-açma yetkisinin sadece Çoruh EDAŞ Giresun İl Müdürlüğü teknik ekiplerinde bulunduğunun altı çizildi. Müdürlük yetkilileri, “Enerji nakil hatlarında, trafo ve direklerde Şirketimiz çalışanı olmayan, Çoruh EDAŞ logolu hizmet araçları ya da iş elbiseleri bulunmayan şüpheli kişiler görüldüğünde, 24 saat hizmet veren 444 9 186 numaralı Çözüm Merkezimize, en yakın İlçe Şefliğimize, Jandarma ve Emniyet güçlerimize bildirilmesi hayati önem arz etmektedir.” Uyarısında bulundular.