“SİZLERİN TALEPLERİ BİZLER İÇİN ÖNEMLİDİR” « Giresun İleri Gazetesi

SON DAKİKA

İMZALAR ATILDI

Genel, GÜNDEM

“SİZLERİN TALEPLERİ BİZLER İÇİN ÖNEMLİDİR”

Bu haber 03 Ağustos 2017 - 21:52 'de eklendi ve 157 views kez görüntülendi.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, “Üyelerimiz öncelik olmak üzere bölge esnafının talepleri doğrultusunda devletimizin hibe desteklerini içeren başlıklarla ilgili bilgilendirmeler yapmak ve yeni yatırımlara olanak sağlamak açısından bu toplantıyı tertipledik” dedi.

“Sizlerin talepleri bizler için önemlidir” diyen Çakırmelikoğlu, “Dereli ilçemiz Giresun’un turizmde atar damarı gibidir. Bu özelliği doğa turizmine sağladığı ulaşım imkanı ve bölgenin jeopolitik yapısından kaynaklanmaktadır. Bölgemizde 2013 yılında yatırımına başlanan Giresun-Dereli ilçesi yol iyileştirme projesi vardır. Bu zamana kadar bitmesi gereken yatırım, kamulaştırma sorunlarından dolayı ve bazı bölgelerde yaşanan maliyet artış yatırımlarından dolayı aksadığını görmekteyiz.

Şuan yeni bir ek ihale ile yatırım sürecinin devam edeceğini de öğrendik, yol yatırımının takipçisiyiz. Sadece Giresun-Dereli değil, Dereli-Şebinkarahisar yol projesi de Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nın gözetimindedir. 2017 yılı sonu veya 2018 yılı ile yatırım ihalesini beklediğimiz Dereli-Şebinkarahisar yol standartlarının iyileştirilmesi ve Pınarlar tünel projesi, Giresun-Dereli-Şebinkarahisar ve Sivas yol bağlantısının stratejik hedefe ulaşabilmesi adına önemlidir.

Bu konu zaten Milli Savunma Bakanımız Sayın Nurettin Canikli’nin himayelerinde ilerlemektedir. Bizlerde sizlerin bu hassasiyetlerini takip edeceğiz. Görüldüğü gibi bölgenin tüm kaderi bu yola bağlı, Kümbet, Bektaş ve hatta Kulakkaya turizmi dahi bu yolun yapımına bağlıdır. Büyük turizm seyahat acenteleri dahi Kelkit Havzası üzerinden Karadeniz’e ulaştırmayı hedefledikleri tur güzergahlarını; Tamzara, Kümbet, Kulakkaya ve Dereli yolu üzerinden planlamaktadırlar. Bu bakımdan bu yol bizim için olmazsa olmaz özelliği taşımaktadır” ifadelerini kullandı.