SIRTINDA TAŞIDIĞI BİRİ DEĞİL BU MİLLETİN TA KENDİSİ « Giresun İleri Gazetesi

SON DAKİKA

SIRTINDA TAŞIDIĞI BİRİ DEĞİL BU MİLLETİN TA KENDİSİ

Bu haber 22 Ocak 2021 - 8:48 'de eklendi ve 479 views kez görüntülendi.

Ülkemizin birliği ve bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliği için 7 gün 24 saat aralıksız mesai yapan Jandarma teşkilatına mensup bir Mehmetçiğimizin Dereli’de 83 yaşındaki G.A’yı karla kaplı fındık bahçesinde sırtında taşıyıp, hastaneye götürdüğü, sağlık muayenesini yaptırdıktan sonra ayakkabısını giydirip yakınlarına teslim ettiği görüntüler çok büyük takdir topladı.

 

JANDARMA BÜTÜN İHTİYAÇLARINI KARŞILADI

Giresun’un Dereli ilçesinde soğuk havada ahşap barakada tek başına yaşayan yaşlı kadına Jandarma ekipleri sahip çıktı. Kurtulmuş Köyü Gökçebel Mahallesi’nde devriye görevinde olan Jandarma ekipleri, 83 yaşındaki G.A’nın kar yağışının yarattığı zorluklar altında çok eski ahşap bir barakada tek başına yaşadığını tespit etti. Ekipler yaşlı kadını karlı fındık bahçesi içerisinden köy yoluna kadar sırtında taşıyarak Jandarma aracına ulaştırdı. Dereli Devlet Hastanesine götürülerek sağlık muayenesi yaptırılan G.A’nın temel ihtiyaçları da karşılandı. G.A. daha sonra Giresun il merkezinde ikamet eden aile yakınlarına teslim edildi.

VALİ ÜNLÜ JANDARMA PERSONELİNİ KUTLADI

Dereli’de Jandarma personelinin yaşlı kadını karla kaplı fındık bahçesinde sırtında taşıdığı görüntüler, dün sosyal medyada günün en çok beğenilip paylaşıldığı ve yorumlandığı paylaşımlardan biri oldu. Jandarma personelinin yaşlı kadını sırtında taşıdığı görüntüyü paylaşanlardan biri de Giresun Valisi Enver Ünlü oldu. Vali Ünlü, resimle birlikte yaptığı paylaşım yorumunda; “Bir yiğit, bir anayı sırtlamış… Yükü insan değil, vatan… Sırtında taşıdığı biri değil, bu milletin ta kendisi… Yaşlı teyzemize gösterdikleri hassasiyetten dolayı Jandarma personelimizi tebrik ediyoruz” ifadelerini kullandı.