SON DAKİKA

ŞENLİKOĞLU FARKI

Genel, GÜNDEM

Şenlikoğlu gazetecileri unutmadı

Bu haber 10 Ocak 2019 - 11:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Giresun Belediye Başkan Adayı Aytekin Şenlikoğlu, “Halkımızın bilgilendirilmesinde, aydınlatılmasında ve tarafsız haber almasında önemli bir görev üstlenen siz değerli basın mensuplarımızın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü içtenlikle kutluyorum” dedi.

Şenlikoğlu, yaptığı açıklamada, “İlimizde, ülkemizde ve dünyada meydana gelen olaylardan, yaşanan gelişmelerden haberdar olması için zamanla sınırlı olmaksızın çalışan basın mensuplarımız bizlere doğru bilgileri teknolojinin gerektirdiği hızda ulaştırmaya çalışmaktasınız. Zaman gözetmeyen çalışma süreniz, yorucu ve stresli iş ortamınızın yanı sıra haber ulaştırmada her türlü teknolojiden faydalanabilme becerisi gerektirmektedir. Bu yüzden basın mesleği, özü itibariyle zor fakat özel niteliklere sahip, çağımızın saygın mesleklerinden biridir.

Demokrasileri güçlendiren ve geliştiren en etkin unsurlardan biri, meslek ahlakına ve tarafsızlık ilkesine riayet eden bir basının varlığıdır. Unutulmamalıdır ki, basının ilimizde ve ülkemizde yaşanılan her meseleye yapıcı ve sağduyulu bir tavırla yaklaşması, millet şuurumuzun sağlamlığı ve demokrasimizin güçlenmesi açısından oldukça önemlidir. Bu düşüncelerle, tüm basın çalışanlarının Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, muvaffak olmaları temennisiyle selamlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.