SON DAKİKA

CANİKLİ GELİYOR

GÜNDEM, İLÇE HABERLERİ, SİYASET

Acı haberi geldi

Genel, GÜNDEM

Erken önlem alındı

Genel, GÜNDEM, İLÇE HABERLERİ

Öğrenme şenliği başladı

Bu haber 07 Kasım 2018 - 11:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Trafik standını gezen Vali Sarıfakıoğulları, takıldığında 300 promil alkollü gibi gösteren gözlüğü takarak kaleye şut çekti.

 

Hayat Boyu Öğrenme Kurumlar tarafından düzenlenen ‘Giresun Öğrenme Şenliği’ Vali Harun Sarıfakıoğulları, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ve İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş’ın katılımıyla başladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, ”Hayat boyu öğrenme, yaşam boyu süren hayatın her alanında varlığını sürdüren, yerel hayatın her aşamasında gerçekleştirilen bir eğitim faaliyetidir. Bu nedenle geniş halk kitlelerini öğrenme fırsatları konusunda bilgilendirilecek ve merak uyandıracak organizasyonları yapmak asil görevlerimi arasındadır. Bu amaçla düzenlediğimiz öğrenme şenliği hayat boyu öğrenme faaliyetleri katılmayı hedefleyen, halkımızı bilgilendiren eğlenerek öğrenmeyi teşvik eden sanatsal ve kültürel etkinliklerin bir bütünüdür” dedi.

Konuşmanın ardından kesilen kurdele ile protokol üyeleri stantları gezdi. Stantlarda sergilenen ürünler arasında ise ‘fındıklı çiğköfte, pancarlı kurabiye’ gibi kursiyerler tarafından üretilen yiyecekler ilgi çekti. HEM Öğrencileri tarafından düzenlene işaret dili gösterisi de ilgiyle izlendi. Giresun İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerince hazırlanan stantta ise akülü araçlar ile çocuklara trafik eğitimi verildi. Hayat boyu öğrenme şenliğinde açılan stantlar gün boyu ziyaretçilerini ağırladı.