SON DAKİKA

DAĞLARDA HAİN AVI!

Genel, GÜNDEM

100 yıllık gurur 

Genel, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

Allah korudu!

Genel, GÜNDEM

ÖĞRENCİLERİN SAĞLIĞINA DİKKAT EDİN  

Bu haber 02 Ekim 2018 - 14:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geçen hafta içerisinde ilimizde eğitim öğretim gören 21 öğrencinin yedikleri yemek nedeniyle gıda zehirlenmesi geçirmesinin ardından okullarda ve okul çevrelerinde denetimler daha da arttırıldı.

 

SARIFAKIOĞULLARI DENETLEDİ

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, dün Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi, Güre Özel Eğitim İş Uygulama Okulu ve Güre Ortaokulu’nu ziyaret etti. Okul güvenliğiyle ilgili alınan önlemleri ve eksiklikleri yerinde denetleyen Vali Sarıfakıoğulları, kantinlerde de inceleme ve denetimlerde bulundu. Okul yetkililerinden detaylı bilgiler alan Vali Sarıfakıoğulları, öğretmenlere ve öğrencilere başarılı bir eğitim öğretim yılı temennilerini iletti.

YETKİLİLERE TALİMATLARI VERDİ

Vali Sarıfakıoğulları, okullarda çocuklara kesinlikle zararlı gazlı içecek ve cips gibi maddelerin satılmaması, satılan ürünlerin son kullanma tarihlerine çok dikkat edilmesi ve hijyen kurallarına kesinlikle riayet edilmesi talimatlarını verdi. Vali Sarıfakıoğulları’nın okul incelemelerinde; İl Jandarma Komutanı J. Alb. Bahittin Murat Yakın, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu da hazır bulundu.