SON DAKİKA

NURETTİN CANİKLİ SAYESİNDE Yarım asırlık rüya gerçek oluyor  

Bu haber 10 Temmuz 2019 - 10:31 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

2019-2020 sezonunda gözünü şampiyonluğa diken Giresunspor’un iç saha maçlarına ev sahipliği yapacak olan “Yeni Çotanak Yuvası” yılsonuna yetişecek! Stadın şuanda koltukları takılıyor.

 Giresun’a yapılan her yatırımın altında imzası bulunan, Giresunspor’un yeni stadının da mimarı olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, yeni çotanak yuvasında gerçekleştirilen çalışmaları yakından takip ediyor.

Giresunspor’un en büyük destekçisi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin, çotanaklara 50. yıldönümü hediyesi olan yeni stattaki çalışmalarda sona yaklaşılıyor. Giresunspor camiasının yapımını sabırsızlıkla bekledikleri stadın yılsonuna yetiştirilmesi planlanıyor. Giresunspor’un iç saha maçlarına ev sahipliği yapacak olan yeni çotanak yuvasında, koltuklandırma çalışmaları başladı. Yeşil ve beyaz olmak üzere iki çeşit olması planlanan koltuklardan 6 bin 500 beyaz koltuk takılmış durumda. Beyaz koltukların tamamlanmasının ardından yeşil koltukların takılmasına başlanılacak.

 

Çotanak Stadı’nın koltukları takılmaya başlandı
Giresun‘da inşa edilen 22 bin 28 seyirci kapasiteli Çotanak Stadı’nın koltukları takılmaya başlandı.

İçerisinde stadyum, bin kişilik olimpik yüzme havuzu, spor salonu, antrenman sahası ve mağazaların yer aldığı Çotanak Spor Kompleksi’nin inşaat çalışmaları devam ediyor.

Yapımına 2016’da başlanan spor kompleksindeki stadyum ve olimpik yüzme havuzunun inşaatında önemli aşama kaydedildi.

Stadyumda 84’ü protokol, bin 413’ü VIP ve loca, 75’i engelli seyirci, 76’sı basın, 20 bin 380’i standart seyirci olmak üzere toplam 22 bin 28 koltuk yer alıyor.

Yeşil ve beyaz olmak üzere iki çeşit olması planlanan koltuklardan 6 bin 500 beyaz koltuk takılmış durumda. Beyaz koltukların tamamlanmasının ardından yeşil koltukların takılmasına başlanılacak.

Yapımında 200’ün üzerinde işçinin çalıştığı spor kompleksinin otopark ve çevre düzenlenmesi çalışmaları da başlamış durumda.

Stadyum ve havuzun yıl sonunda tamamlanması hedefleniyor.