SON DAKİKA

Noktayı koydu!

Bu haber 24 Temmuz 2020 - 8:48 'de eklendi ve 571 views kez görüntülendi.

FİSKOBİRLİK Genel Müdürlüğü’nün Giresun’dan gidip gitmeyeceği yönündeki tartışmaları değerlendiren Şenlikoğlu; “Buna kimsenin gücü yetmez, bunu sadece bir kişi değiştirir oda Sayın Cumhurbaşkanımızdır” dedi.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, önceki gün düzenlediği basın toplantısında FİSKOBİRLİK hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Şenlikoğlu, FİSKOBİRLİK arazilerinin 31 Mart seçimlerinden hemen önce 1 milyon 400 bin TL bedel karşılığında imara açılması hakkında kendisine sorulan soruya; “Seçimden 20 gün önce böyle bir ruhsat alınması şık değil, doğru da değil. FKB’de bizim, belediyede bizim. Eğer bir talebiniz varsa seçimden sonra ya da seçimden 6 ay önce yaparsınız. Seçimden 20 gün önce ruhsat bedeli yatırılıyor, biz 8 Nisan’da mazbata alıyoruz, biz mazbata almadan 4 Nisan’da ruhsat alınıyor. Bu doğru bir hareket değil. Ayrıca orada bir AVM düşünülüyorsa bunun oturulup kamuoyu ile paylaşılması lazım. Arkadaki genel müdürlük binası ile ilgili ise kesinlikle bir tasarruf yapılmamalı. Genel müdürlüğün Giresun’dan gidip gitmeyeceği konuşuluyor, buna kimsenin gücü yetmez, bunu sadece bir kişi değiştirir oda Sayın Cumhurbaşkanımızdır. FKB bu şehrin ana damarlarından biridir, FKB bizimdir. Bazı şeyleri yaparken kurumsal kimliğe dikkat edilmelidir. FKB’den istediğimiz bir anca önce 2. OSB’deki yatırımına başlamalarıdır. Eğer 2. OSB’deki yatırımlarına başlarlarsa bu tartışmaların da önü kesilmiş olur” cevabını vererek, tartışmalara noktayı koydu.