SON DAKİKA

“MİLLETİMİZ GEREKTİĞİNDE GEREKEN CEVABI VERİYOR”

Bu haber 26 Nisan 2019 - 10:18 'de eklendi ve 44 views kez görüntülendi.

 

Hakkari’de eli kanlı terör örgütü PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Giresunlu Sözleşmeli Er Murat Şahin’in mezarını ziyaret eden şehidimizin acılı babası Alaattin Şahin, şehit cenazelerinde siyaset yapanlara milletin gereken cevabı verdiğini söyledi.

DEVLET BÜYÜKLERİMİZİ VE HALKIMIZI SAĞDUYUYA ÇAĞIRIYORUM

Hakkari Çukurca’da güvenlik güçleriyle PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan 4 askerden biri olan Sözleşmeli Er Murat Şahin’in babası Alaattin Şahin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na oğlunun şehit arkadaşının cenaze töreninde yapılan yumruklu saldırıyı değerlendirdi. Ankara’da toprağa verilen Piyade Sözleşmeli Er Yener Kırıkcı’nın cenazesine katılan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyla ilgili konuşan baba Şahin, “Bu yaşananlar karşısında devlet büyüklerimizi, vatandaşlarımızı sağduyuya çağırıyorum” dedi.

SİYASET ŞEHİT CENAZELERİNDE TARTIŞILACAK YERLER DEĞİLDİR

Baba Şahin, “Dileğim şudur ki şehitlerimizin cenazesinde bu tür olaylar yaşanmasın ve yaşananları da hiç hoş görmedim. Bu olumsuzluklar bizlere yakışmaz. Şehit cenazelerinin siyasete bulaşmasını elbette çok usulsüz görüyoruz ve yakıştıramıyoruz. Ancak milletimiz gerekeni gerektiği yerde gösteriyor. Buna şahidiz, şahit olundu. Milletimiz dünde bugünde gerekene gereken dersi gerektiği yerde veriyor. Var olsun milletimiz, var olsun halkımız. Siyaset şehit cenazelerinde tartışılacak yerler değildir. Allah rızası için göründüğümüz gibi olalım” dedi.

ÜÇ OĞLUM DAHA VAR GEREKİRSE ONLARI DA ŞEHİT VERİRİM

Gerekirse üç oğlunu daha şehit vermesi halinde gam duymayacağını ifade eden şehit babası Alaattin Şahin, “Bir oğlumu şehit verdim. 4 oğlum vardı üç oğlum kaldı.

Kalan üç oğlumu da şehit versem gam yemem, üzülmem. Bu hainlere karşı direnmek zorundayız. Ancak siyaset yapanlar bilmelidir ki şehit cenazesinde olumsuz kelimelerin cevabını arkadaşlar veriyorlar sağ olsunlar. Vatandaş gerekeni yapıyor ve yapmaya da devam eder. Bizler millet olarak sırt sırtayız. Birimizin şehidi hepimizin şehididir” diye konuştu. >>İHA