SON DAKİKA

Fındıkta verimi artırma çabası

EKONOMİ, Genel, GÜNDEM

Fı­rın­la­ra Ra­ma­zan De­ne­ti­mi

İLÇE HABERLERİ, YEREL HABERLER

Mecliste ‘Kültür Merkezi’ tartışıldı

Bu haber 03 Ekim 2018 - 13:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Belediye Başkanı Aksu, “Müteahhitler önünü göremediği için ihaleye girmeye dahi çekiniyor. Maliyetleri yeniden güncellenerek yeniden ihale çıkacağız.”

 

Giresun Belediyesi Ekim Ayı Birinci Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Kerim Aksu başkanlığında dün yapıldı. Toplantıda gündem ve müdürlük yazıları ile ilgili maddeler görüşülerek karara bağlanırken, bazı maddeler ise ilgili komisyonlara havale edildi.

Muhalefet gurubundan kültür merkezi ile ilgili yöneltilen soruyu yanıtlayan Belediye Başkanı Kerim Aksu, Türkiye’de kültür merkezlerinin Bakanlık tarafından yapıldığını hatırlatarak; “Sadece Giresun’da Bakanlığın yaptığı kültür merkezi bulunmuyor. 7 yıl önce tahsisi ettiğimiz arsaya kültür merkezi yapılamadı. Belediyemiz tarafından Sokakbaşı mevkiinde yapılacak kültür merkezini Ağustos ayında ihale ettik. Maalesef müteahhitler önünü göremediği için girmedi. Bu ekonomik şartlarda müteahhitler ihaleye girmeye dahi çekiniyor. Maliyetleri yeniden güncellenerek yeniden ihale çıkacağız“ bilgisini verdi.