SON DAKİKA

Fındıkta verimi artırma çabası

EKONOMİ, Genel, GÜNDEM

Fı­rın­la­ra Ra­ma­zan De­ne­ti­mi

İLÇE HABERLERİ, YEREL HABERLER

Kumyalı’da Şenlikoğlu rüzgarı esti

Bu haber 14 Mart 2019 - 10:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şenlikoğlu; “Kumyalı denince akla Giresunspor geliyor, Kumyalı denince akla Giresun geliyor. Sizler bu şehrin kalbisiniz. Sizlerin, Giresunspor’un ve Giresun’umuzun emrindeyiz, her zaman destekçiniziz. Bizlere gösterdiğimiz büyük ilgiye ve güvene teşekkür ediyorum.”

 

SEVGİ SELİ VE ‘BAŞKAN’ TEZAHÜRATLARIYLA GELDİ

Cumhur İttifakı Ak Parti Giresun Belediye Başkan Adayı Aytekin Şenlikoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Kumyalı’yı ziyaret etti. Kumyalı’ya ‘Başkan’ tezahüratlarıyla meşaleler ve çok yoğun sevgi gösterileri arasında giren Şenlikoğlu, tam anlamıyla gövde gösterisi yaptı. Kendisini büyük bir coşkuyla karşılayan Kumyalı halkıyla tek tek kucaklaşıp hasret gideren Şenlikoğlu, “Bugün burada olmaktan çok büyük bir mutluluk duydum. Öncelikle hepinize tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Bizler içinizden biriyiz. Bizlerde bu sokaklarda doğduk, büyüdük, bu sokaklarda yaşıyoruz. Bu şehre borcumuz var ve bu borcu ödemek istiyoruz. 31 Mart seçimlerinde bu şehri beraber yönetmek için sizlerden yetki istiyoruz” dedi.

BELEDİYENİN ÖZEL KALEM HARCAMASI 10 TRİLYON

Şenlikoğlu, “Projelerimiz hazır, kaynaklarımız hazır, Giresun’u çevresindeki illere imrenmekten kurtarmak için ihtiyacımız olan tek şey sizlerin desteği. Artık seçimlere çok az bir süre kaldı. 31 Mart’ta sizlerin desteğiyle bu şehri ayağa kaldırmak için sabırsızlanıyoruz. Hazırladığımız projelerin hayallerimi bile kuramayanlar bizlere bu projeleri nasıl gerçekleştireceğimizi soruyorlar. Bakın sevgili hemşehrilerim size küçük bir örnek vereyim. Giresun Belediyesi’nin yıllık özel kalem harcaması 10 trilyon lira. Evet, yanlış duymadınız sevgili Kumyalılılar 10 trilyon. 10 yılda bu rakam 100 trilyon yapıyor eski parayla. Yani sadece özel kalem harcamalarına giden bu paradan yapılacak israfla bizim hazırladığımız projelerin büyük bir kısmının ödeneği karşılanabiliyor. Bunun yanı sıra bizim arkamızda Sayın Cumhurbaşkanımız var, Bakanlarımız var, Milletvekillerimiz ve iktidar desteğimiz var. Biz bazıları gibi hayal satmıyoruz. Biz hayal dahi edilemeyenleri gerçeğe dönüştürmek için geliyoruz” diye konuştu.

İŞ VE BALIKÇI BARINAKLARININ SÖZÜNÜ VERDİ

Kumyalı sakinlerinin gençlere iş istihdamı ve Kumyalı balıkçı barınaklarının Giresun’a yakışır bir şekilde yeniden düzenlenmesi yönündeki taleplerini ilettiği Şenlikoğlu, “Bizim hazırladığımız projelerde yaklaşık 2 bin 500 kişiye yeni iş istihdamı oluşacak. Bu iş alanlarından Kumyalı gençleri de istifade edecek. Bunun sözünü şimdiden veriyorum. Ayrıca balıkçı barınakları konusundaki hassasiyetinizi de anlıyorum ve bu konuda da projelerimiz hazır. Uzuncakum mevkinde oluşturulacak 85.000 m² alana balıkçı barınakları, su ürünleri merkezi, 500.000 kasalık soğuk hava deposu, yürüyüş yolu, balık tutma ve yüzme iskeleleri ile şehrimizi, insanımızı denize, balıkçı esnafımızı modern bir tesise kavuşturuyoruz. Devamında da Kumyalı balıkçı barınaklarını şehrimize yakışır daha modern bir hale getiriyoruz” ifadelerini kullandı.