SON DAKİKA

ŞENLİKOĞLU FARKI

Genel, GÜNDEM

“Kültür Merkezi için zaman kaybedilmemeli”

Bu haber 10 Ekim 2018 - 10:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Giresun Mimarlar Odası Başkanı Gökhan Göksu, “ Giresun Kültür Merkezi arsası olarak değerlendirilmesi ile ilgili çalışmaların bir an önce sonuçlandırılarak kentimizin bu büyük eksikliğinin giderilmesi gerekmektedir.” dedi.

 

Giresun Mimarlar Odası Başkanı Gökhan Göksu Giresun Kültür Merkezi için daha fazla zaman kaybedilmemesi gerektiği Teyyaredüzü Mahallesi’nde boş ve atıl durumda bulunan eski SGK Hastanesi arsanın kullanılmasının çok uygun olacağını belirtti.

Giresun Mimarlar Odası Başkanı Gökhan Göksu yaptığı yazılı açıklamasında, “Halen mülkiyeti TOKİ’de olan ve toplu konut alanı olarak planlandığı bilinen arsanın, konut alanı olarak kullanılması durumunda kente ve çevresine, sosyal ve kültürel bir katkısı olmayacağı açıktır. Ayrıca bölgede yeni bir toplu konut ihtiyacı bulunmadığı da bilinmektedir.

Söz konusu arsanın, Giresun Kültür Merkezi arsası olarak değerlendirilmesi halinde; istenilen nitelikte ve kapasitede, her türlü ulaşıma uygun, otopark ve çevre düzenlemesi sorunu yaşanmayacak bir Kültür Merkezi Kompleksi (Kültür Merkezi, Müze, Kütüphane vb.) yapılması mümkün olacaktır.

Konu ile ilgilenen kişi ve kurumlarla yapılan görüşmelerde; ülkemizde Kültür Merkezi olmayan tek ilin Giresun olduğu ve bu durumun bir an önce düzeltilmesi gerektiği, eski SGK Hastanesi arsanın, Giresun Kültür Merkezi arsası olarak değerlendirilmesinin çok doğru bir tercih olacağı konusunda görüş birliği sağlandığı görülmektedir.

Bu nedenle; alan ve konum olarak çok uygun olduğu konusunda kent genelinde bir görüş birliği bulunan eski SGK Hastanesi arsanın, Giresun Kültür Merkezi arsası olarak değerlendirilmesi ile ilgili çalışmaların bir an önce sonuçlandırılarak kentimizin bu büyük eksikliğinin giderilmesi gerekmektedir.” dedi.