KÜCÜK ESNAF BİTME NOKTASINA GELDİ! « Giresun İleri Gazetesi

SON DAKİKA

İMZALAR ATILDI

Genel, GÜNDEM

KÜCÜK ESNAF BİTME NOKTASINA GELDİ!

Bu haber 07 Ağustos 2017 - 20:12 'de eklendi ve 153 views kez görüntülendi.

Ayhan, “Küçük esnaf sanatkâr ekonomik savaş veriyor. Biran önce faiz oranları düşürülmeli, insanların güven ortamı sağlanmalı.”

ESNAF FAİZSİZ KREDİLERİNİ ÖDEYEMİYOR

Giresun Otel ve Kahveciler Odası Başkanı, Türkiye Kahveciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Ayhan, “Küçük esnaf sanatkâr ekonomik savaş vermektedir. Esnaf ve sanatkârlarımız 2017 yaz sezonunu dört gözle beklerken yaz ayı hiçte iyi gitmiyor, ekonomik sıkıntılar devam ediyor. Hükümetimizin esnaf ve sanatkârlara yapmış olduğu tüm desteklere rağmen bir yerlerde bir sıkıntı var. Esnaf faizsiz aldığı kredileri bile ödeyemez hale gelmiştir” dedi.

GİRESUNLU ESNAFA SAHİP ÇIKILMALI

Ayhan, “Bu şehre ulusal markalarla dışarıdan gelip faaliyet gösteren tüketime dönük işyerleri, şehrimizin bütün sıcak paralarını bu şehirden silip süpürmektedir. Halkımız mutlaka Giresunlu esnaftan, Giresun’a yatırım yapanlardan alışverişini yapmayı tercih etmelidir. Yetkililere sesleniyoruz, bu şehre dışarıdan gelen işletmelere, ulusal markalara, fuarlara Giresunluların yapmadığı ekonomik yatırım ve girişimlere müsaade etmemelidir. Gün geçtikçe küçük esnaf ve sanatkârlar bitme noktasına gelmiştir. Sicili bozulan esnaf işyerini eşine, çocuklarına devretmekte. Biran önce faiz oranları düşürülmeli, insanların güven ortamı sağlanmalı.” Dedi