SON DAKİKA

KARAN İHRACATÇILARA MEYDAN OKUDU

Bu haber 10 Haziran 2019 - 10:21 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

Fındık üreticisinin tek savunucusu olan ziraat odalarına seviyesizce dil uzatanlara ‘Hodri Meydan’ diyen GZO Başkanı Karan, yaptığı açıklamada, maskesi düşen Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ile İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’ni tabelalarını ‘Tekelci Birliği’ olarak değiştirmeye davet etti.

 

“BUYURUN YARGI ÖNÜNDE HESAPLAŞALIM”

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, yaptığı yazılı açıklamada; salon beyefendisi gibi görünüp, fındık üreticisinin tek savunucusu olan ziraat odalarına seviyesizce dil uzatanlara ‘Hodri Meydan’ dedi. Karan, “Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin yolunu biliyorsunuz, bizimle ne hesabınız varsa buyurun yargı önünde hesaplaşalım, bizim çekinecek ve korkulacak bir yanınız yok. Fındık üreticisinin hakkını korumak için bugüne kadar ne söylediysek, bundan sonrada doğruları söylemeye devam edeceğiz. Üreticinin alın terini tekelci ve işbirlikçilerine yedirmeyeceğiz” dedi.

“BAKIŞ AÇINIZ VE GERÇEK YÜZÜNÜZ”

Karan, gazetelere boy boy verdikleri ilanla ziraat odalarına hakaret eden Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ile İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin seviyesine inmeyeceklerini ifade ederek, “Yasak olmasına ve daha çotanak sayımı yapılmadan çıkıp Amerika Birleşik Devletleri’nde Türkiye’nin 2019 yılı tahmini fındık rekoltesini ilan edeceksiniz, ziraat odaları ‘neden Amerika’da rekolte açıklanıyor’ diye tepki gösterince de seviyesizce ve sokak ağzıyla hakarete varan ifadelerle dil uzatacaksınız. İşte sizin fındık üreticisine bakış açınız ve gerçek yüzünüz” dedi.