Karadeniz’in parlayan yıldızı Dereli « Giresun İleri Gazetesi

SON DAKİKA

İMZALAR ATILDI

Genel, GÜNDEM

Karadeniz’in parlayan yıldızı Dereli

Bu haber 21 Ağustos 2017 - 18:01 'de eklendi ve 124 views kez görüntülendi.

Eşsiz güzellikteki yaylaları, doğa harikası Mavi Göl ve Kuzalan Tabiat Parkı gibi yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çeken turizm merkezlerini bünyesinde barındıran Dereli, Karadeniz’in en çok turist ağırlayan ilçelerinin başında geliyor.

 

Dereli Belediye Başkanı K. Zeki Şenlikoğlu, “Yaptığımız bütün çalışmalarda bizlerden desteğini esirgemeyen başta Milli Savunma Bakanımız Nurettin Canikli olmak üzere, Milletvekillerimize, çalışma arkadaşlarıma ve ilçe halkına sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

PROFESYONELLİK ÖN PLANDA

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve geçmişten günümüze gelen ‘şenlik’ geleneğini uluslararası standartlara taşıyan Dereli Belediye Başkanı K. Zeki Şenlikoğlu, yayla festivallerinin öncüsü Kümbet Kültür ve Sanat Festivali’ni uluslararası standartlara taşıyarak bölge halkının geçmişten gelen ‘şenlik’ geleneğini, bu vesileyle bölgenin kültürünü tüm dünyaya duyurmak adına girişim başlattı.

Bu yıl 27’ncisi düzenlenen Uluslararası Kümbet Kültür ve Sanat Festivali’nde organizasyon genelinde profesyonellik ön plandaydı. Festival katılımcıları daha önceki yıllarda karşılaştıkları sorunlarla bu yıl karşılaşmazken 2 gün boyunca eğlencenin tadına vardılar.

HALKIN BAŞKANI

Öte yandan kültürel ve sosyal alanda da vatandaşla iç içe hizmet anlayışıyla örnek bir yönetim örneği sergileyerek hemen her fırsatta vatandaşların arasına karışan Şenlikoğlu, ilçe esnafları, STK’lar ve halkla uyumlu bir yönetim anlayışıyla çalışmalarını sürdürüyor. Sosyal yardımlarda Belediye tarihinin en yüksek bütçesine ulaşan Şenlikoğlu ve ekibi, şehit aileleri ve gazilere, engelli ve yaşlılara, dar gelirlilere, öğrencilere ve yeni evli, genç çiftlere yardımlarına da devam ediyor.

“TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Göreve geldiği ilk günden itibaren Dereli’yi daha modern daha yaşanabilir bir ilçe haline getirmek için çalışmalarını sürdüklerinin altını çizen Dereli Belediye Başkanı K. Zeki Şenlikoğlu, “Dereli Halkı hizmetin en iyisine layıktır. Biz de bu anlayışla hizmetlerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Dereli’ye hizmet etmekten büyük mutluluk duyuyorum. Zevkle ve şevkle Dereli için en iyisini isteyip, en iyi hizmeti ilçemize kazandırmak için ekibimle birlikte ter döküyorum. Çocuklarımıza daha iyi bir yaşam alanı bırakabilmek için her yeni güne yeni bir proje düşüncesiyle başlıyoruz. Allah’ın izniyle daha birçok projeyi hayata geçireceğiz. Yaptığımız bütün çalışmalarda bizlerden desteğini esirgemeyen başta Milli Savunma Bakanımız Nurettin Canikli olmak üzere, Milletvekillerimize, çalışma arkadaşlarıma ve ilçe halkına sonsuz teşekkür ediyorum. Dereli’de yaşıyoruz ve Dereli için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.