SON DAKİKA

“İşte gerçek yüzünüz”

Bu haber 21 Haziran 2019 - 10:22 'de eklendi ve 8 views kez görüntülendi.

GZO Başkanı Karan, Ordu’da katıldığı bir televizyon programında TMO’yu tekelcilikle suçlayan KFMİB Başkanı Sevinç’e çok sert tepki gösterdi. Karan, “Devletin kurumunu tekelcilikle suçlayacaksın, asıl tekelcileri ise öve öve göklere çıkaracaksın. Takke düşmüş kel görünmüştür” dedi.

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, devlet adına müdahil alım yapan TMO’yu fındıkta tekel oluşturmakla suçlayan Karadeniz Fındık Mamulleri ve İhracatçıları Birliği Başkanı Edip Sevinç’in cehalet içerisinde olduğunu söyledi.

Karan, Sevinç’e TMO’nun Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı tarımsal alanda üreticilerin menfaatini korumak ve müdahil alım görevi yürüten bir kurum olduğunu hatırlatarak, “Devletin kurumunu tekelcilikle suçlamak tam manasıyla bir cehalettir. Türk fındığı üzerinde tekel oluşturmak ve üreticinin emeğini ucuza kapatmak isteyenleri herkes çok iyi bilmektedir. Üreticinin gözünün içine baka baka hiç utanmadan, sıkılmadan devletin kurumunu tekelci olmakla suçlayacaksın. Türk fındığı üzerinde tekel oluşturmaya çalışan firmayı ise, ‘fındıkta en büyük alıcı’ diye öve öve göklere çıkaracaksın. Takke düşmüş kel görünmüştür. İşte gerçek yüzünüz ve üreticiye bakış acınız. Artık devleti suçlayarak kurumlarına dil uzatmaya başladınız” dedi.