SON DAKİKA

İranlı turizmciler Giresun’a hayran kaldı

Bu haber 03 Aralık 2018 - 11:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Doğal güzellikleri dillere destan Giresun’un önemli turizm potansiyeli İran’da faaliyet gösteren 17 acentenin temsilcilerine tanıtıldı. Vali Sarıfakıoğulları, “Biz dost ve kardeş ülke İran’dan gelecek misafirlerimizi sektör ve il olarak ağırlamaya hazırız” dedi.

 

EŞSİZ GÜZELLİKLERİ YERİNDE GÖRDÜLER

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı himayesinde Giresun Valiliği ve Türk Hava Yolları iş birliğiyle İranlı acente temsilcileri Giresun’da misafir edildi. Tebriz, Urmiye ve Hoy gibi kentlerde faaliyet gösteren 17 acentenin temsilcileri, Kuzalan Tabiat Parkı, Mavigöl, Kulakkaya Yaylası ve tarihi Zeytinlik Semti’ni ziyaret ettiler. Kentteki otel ve restoran işletmecileriyle görüşmeler yaparak, gelecek turizm sezonuyla ilgili görüş alışverişinde bulundular.

“GİRESUN KARADENİZ’İN İNCİSİDİR”

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, kentte İranlı misafirleri görmekten memnuniyet duyduklarını söyledi. Giresun’un Karadeniz’in incisi olduğunu belirten Sarıfakıoğulları, “İlimiz 6 tabiat parkı ve altyapısıyla inşallah önümüzdeki yıl ve yıllar çok daha fazla sayıda yerli ve yabancı misafire ev sahipliği yapmak istiyor. Bu nedenle tüm paydaşların bu konuda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiği kanaatiyle biz de arkadaşlarımıza gerekli talimatları verdik. Onlar da canla başla çalışıyor” dedi.

MILANI; “GİRESUN’UN DOĞASI ÇOK GÜZEL”

İran’ın Tebriz kentinde faaliyet gösteren acente firmasının temsilcisi Esmaıl Mılanı, İran ile Giresun arasındaki bağlantıyı sağlamayı amaçladıklarını dile getirerek, “Giresun’da birkaç yeri gezdik, doğası çok güzel. Bizim için yeni bir pazar, bu pazarda kendi yolcularımız için güzel bir paket ve program yapmak için çalışıyoruz. İnşallah Giresun ve bizim için hayırlı olur” ifadelerini kullandı.