SON DAKİKA

Anlamlı bağış

Genel, GÜNDEM

İHANET GECESİNİ ÜÇ BOYUTLA İZLEDİLER

Bu haber 01 Ağustos 2017 - 19:07 'de eklendi ve 88 views kez görüntülendi.

Yağlıdere’de hain darbe girişimiyle ilgili görüntülerin saati saatine üç boyutlu ve harekete duyarlı şekilde hazırlandığı videolar, sanal gerçeklik gözlükleriyle ücretsiz izlendi.

Tuzla Belediyesi tarafından “İhanet gecesini unutmayacağız, unutturmayacağız” sloganıyla yürütülen proje kapsamında hazırlanan “360 derece, karanlık gece” adlı tır, Yağlıdere Belediyesi’nin katkılarıyla pazartesi günü İlçedeki pazar yerine gelerek, hain girişimde yaşanılanları hafızalara kazıdı.

Vatandaşlar, hain darbe girişimiyle ilgili görüntülerin saati saatine üç boyutlu ve harekete duyarlı şekilde hazırlandığı videoları, 3D teknolojisi sayesinde yürüyerek gidebildikleri 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde halkın demokrasi mücadelesine, Gölbaşı’ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı ile TBMM’nin bombalanmasına ve halkın darbecilere yönelik direncine tanıklık etti.

“360 derece, karanlık gece” adlı tırı ziyaret ederek, 15 Temmuz hain darbe girişimini 3 D teknolojisiyle izleyen Yağlıdere Belediye Başkanı Abdurrahman Kırhasanoğlu, “15 Temmuz’u yaşamak, unutturmamak ve herkese anlatmak için Tuzla Belediyesi tarafından ilçemize gönderilen tır, vatandaşlarımıza, gençlerimize o anı, o günü sanal gerçeklik ve görüntülerle yaşattı. Ben Tuzla Belediye Başkanımız Sayın Şadi Yazıcı’ya ve ilçemiz evladı Tuzla Belediyesi Baş Danışmanı Hüseyin Koca’ya bu hizmetinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.