SON DAKİKA

İDDİALAR ASILSIZ

Bu haber 08 Ekim 2019 - 10:42 'de eklendi ve 77 views kez görüntülendi.

İGM Başkanı Şahin, İl Özel İdaresi şantiyesinde hurda satışlarının olduğu iddiasını ortaya atanlar hakkında gerekli incelemelerin ve soruşturmaların yapılacağını açıkladı.

Giresun İl Genel Meclisi Ekim ayı toplantısı dün yapıldı. Toplantıda gündem dışı konuşan CHP İl Genel Meclisi Üyesi Türker Salbacak, İl Özel İdaresi şantiyesinde hurda satışlarının olduğu iddiasını gündeme getirdi. İddiaların tamamen asılsız olduğunu ifade eden İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Şahin; “Bu konuyu sosyal medyada iddia edenler ve ortaya atanlar hakkında gerekli incelemeler ve soruşturmalar yapılacaktır. Bu iddiaların doğruluğu diye bir durum söz konusu değildir” dedi. Toplantıda yeni yollar İl Özel İdaresi yol ağına alındı.

Giresun İl Genel Meclisinin Ekim ayı toplantısında; Görele, Soğukpınar, Karabörk ve Çanakçı bağlantısını sağlayan Böğertten yolu ile Yağlıdere’nin Ortaköy köyünde Melahmet ile Kızılcayatak mahalleleri arasındaki 3 kilometrelik yol ve Yazlık Köyü- Geyikgölü arasındaki 2 kilometrelik yolun İl Özel İdaresi yol ağına alınması kabul edildi.
Toplantıda ayrıca, Çamoluk ilçesi Çakılkaya Köyü’ndeki heyelanlı bölgeyle ilgili Afet ve Erozyon Kontrol Komisyonu tarafından hazırlanan rapor görüşüldü. Raporla ilgili verilen bilgide, “Çamoluk ilçesi Çakılkaya Köyü’ndeki yıllara sari olarak kayan bölge incelendiğinde yüzey sularının yer altına karışması nedeniyle heyelan meydana gelmektedir. Heyelanın önlenebilmesi için yüzey sularının kontrol altına alınması gerektiği tespit edilmiştir.” denildi. Komisyon raporu doğrultusunda bir proje oluşturularak, gerekli çalışmanın yapılmasıyla ilgili karar alındı.