SON DAKİKA

Her mahalleye eşit hizmet dönemi

Bu haber 21 Haziran 2019 - 10:27 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

Başkan Şenlikoğlu; “Giresun halkı, hem siz muhtarlara hem de bize, sevdamız olan şehrimize hizmet etme fırsatı verdi. Biz bu göreve hizmet için talip olduk. El ele verip, gerekirse gecemizi gündüzümüze katarak, bu şehri hak ettiği yere getireceğiz.”

 

“ŞEHRİMİZ İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, dün Merkez Mahalle Muhtarları ile bir araya geldi. Toplantıda hem mahalle sorunları dinlenildi hem de uygulanacak yeni sistemin altyapısı hakkında mahalle muhtarlarına bilgiler verildi. Başkanı Şenlikoğlu, “Muhtarlarımız demokrasiyle seçilerek görev yapan gönül adamlarıdır. Her şeyden önce ben sizleri çalışma arkadaşım olarak görüyorum. Şehrimiz için birlikte çalışacağız. Birbirimizin sıkıntılarını, dertlerini paylaşarak çözüm üreteceğiz” dedi.

MUHTARLIK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ KURULDU

Şenlikoğlu, “Muhtarlık adına köklü değişimlerimiz oldu. Kurduğumuz Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ile birlikte artık elektronik bir yapıya geçiyoruz. Bu birim ile birlikte sistematik planlama doğrultusunda her mahalleye daha sağlıklı hizmet gelecek. Ben ve ekip arkadaşlarım sürekli mahalleleri geziyoruz, sıkıntıları yerinde görüyoruz, bu sıkıntıların aşılması adına planlamalar yapıyoruz. Arkadaşlarımız muhtarlık adına çalışmaların elektronik sistemde daha etkin ilerlemesi adına çalışmalar yapıyorlar. En kısa sürede bunları aktif hale getireceğiz” diye konuştu.

ŞAHİN; “ŞENLİKOĞLU FARKINI GÖSTERDİ”

Merkez Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Ali Şahin de, “Başkanımız göreve gelir gelmez yaptığı çalışmalar ile farkını yansıttı. Hangi taleple yanına gidersek gidelim elinden geleni yapıyor. Ben dernek başkanı olarak sistematik yapının kurulmasını olumlu buluyorum. Kendisine bizlere verdiği destek ve Giresun’un gelişmesi adına gösterdiği çabadan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.