SON DAKİKA

HELAL OLSUN NERİMAN ANNE

Bu haber 17 Haziran 2019 - 10:35 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.

Uğruna binlerce şehit verdiğimiz Türk Bayrağını, kendini bilmez birileri çöpe attı. Çöp toplayarak 2 çocuğuna bakan Neriman Karabektaş ise; “Bu bayrak bizim onurumuz, gururumuz, şerefimiz ve namusumuzdur. Bu bayrak çöpte değil, başımızın üstünde durmalı” diyerek, çöpte bulduğu Türk Bayrağını evinin kapısına astı.

 

Eynesil’in Gümüşçay mahallesinde 16 ve 11 yaşlarında 2 yetim çocuğuna bakıp okutabilmek için çöp toplayıp satan Neriman Karabektaş, çöp konteynerini karıştırdığı sırada kim ve kimler tarafından atıldığı belli olmayan Türk Bayrağını buldu. Karabektaş, önce bayrağı öptü, sonra da güzelce katlayarak cebine koydu ve evine götürdü.

Çöpte bulduğu Türk Bayrağını, “Bunun yeri burası değil, bunun yeri başımızın üstüdür” diyerek evinin giriş kapısına asan Karabektaş, “2 tane yetim çocuğumun nafakasını kazanabilmek için Eynesil’in her köşesinde çöp toplayıp, satmaya çalışıyorum. Yetim çocuklarımı bakıp okutabilmek için bu işi yapmak zorunda kaldım ve çöpün içinde bu bayrağımızı buldum. Bayrağın çöpte kalmasına gönlüm elvermediği için gittim bu bayrağı evimin kapısına astım” diyerek, uğruna binlerce şehit verdiğimiz Türk Bayrağına olan sadakatini dile getirdi.