SON DAKİKA

HAYIRLI UĞURLU OLSUN

Genel, GÜNDEM

Haddini bil Gürdoğan!

Bu haber 01 Ekim 2020 - 8:31 'de eklendi ve 586 views kez görüntülendi.

GZO Başkanı Karan, yaptığı her açıklamada Giresun düşmanlığını gözler önüne seren DKİB Başkan Yardımcısı Gürdoğan’a ağzının payını verdi!

 

ÖNCE ÜRETİM MİKTARINA VE FINDIK KALİTESİNE BAKSIN

Giresun’da bulunan Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçılar Birliği üzerinden fındığın başkenti Giresun’a dil uzatan Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Gürdoğan’a cevap, Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan’dan geldi. Giresun ve fındık denilince gözünü budaktan esirgemeyen Karan, “Bursa’da yetişen şeftaliyi, Ege’de yetişen domatesi, mandalinayı, Türkiye karasularında avlanan deniz mahsullerini Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği üzerinden ihracat işlemi gerçekleştirip, hiç kimse fındık ihracatının merkezi Trabzon olmalı cüretine kalkışmasın. Fındık ihracatının en fazla Trabzon’dan yapılmasıyla övünenler ilk önce üretim miktarına ve fındık kalitesine bir baksın ve ondan sonra konuşsun. Tekelci firmaya ait fındık kırma fabrikası Trabzon’da olmasa acaba bahsi geçen ilden ne kadar fındık ihracatı gerçekleşir?” cevabını verdi.

TARTIŞMANIN ALTINDA GİRESUN DÜŞMANLIĞI YATIYOR

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Başkan Yardımcısı Gürdoğan’ın Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Başkanı Edip Sevinç ile yaşadığı tartışmansın altında aslında Giresun düşmanlığı yattığını savunan Karan, “Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçılar Birliği’nin merkezi Giresun’sa Giresun kalmalıdır. Giresun Ziraat Odası olarak bugüne kadar ihracatçılar birliği ile yıldızımız hiç barışmadı, fındık üreticisinin emeği sömürülmeye devam ettiği sürece de barışmayacaktır. Ama Giresun’un kazanımlarını ve kurumlarını da hiç kimseye harcatmayız. Giresun ve fındık bizim kırmızı çizgimizdir. İkisi de Trabzonlu olan Edip Sevinç ile Ahmet Gürdoğan arasındaki tartışma veya çekişme bizi alakadar etmez ancak tartışma fındığın başkenti Giresun’a dil uzatacak seviyeye geldiyse ve Gürdoğan’a gerekli cevabı vermesi gerekenler sessiz kaldığı bir noktada biz sessiz kalamazdık” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN