SON DAKİKA

CANİKLİ GELİYOR

GÜNDEM, İLÇE HABERLERİ, SİYASET

Acı haberi geldi

Genel, GÜNDEM

Erken önlem alındı

Genel, GÜNDEM, İLÇE HABERLERİ

GRÜ 32 Türk Üniversitesi Arasında Yer Aldı

Bu haber 07 Kasım 2018 - 11:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

URAP (University Ranking By Academic Performance) Araştırma Laboratuvarının dünyada yer alan 2500 üniversitenin 2018-2019 yılı akademik performanslarını baz alarak yaptığı araştırmaya göre Giresun Üniversitesi bir önceki yıla göre ilerleme kaydeden 32 Türk üniversitesi arasında yer aldı.

 

2009 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilişim Enstitüsünde kurulduğu günden bu yana üniversitelerin performans değerlendirmelerini yapan ve temel amacı dünyadaki üniversitelere, akademik yayınlarının niteliğini ve miktarını yansıtan akademik performans göstergelerine dayanan bir sıralama sistemi geliştirmek olan URAP’ın, 2017-2018 yılında dünya üniversitelerini kapsayan araştırmasında 2350. sırada yer alan Giresun Üniversitesi, 2018-2019 yıllarında 41 basamak yükselerek 2309. sıraya yerleşti.

URAP’ın son araştırmasına göre GRÜ’nün geldiği noktanın memnuniyet verici olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun, bilimsel araştırmalara her türlü desteği vermeye çalıştıklarını ve bu yaklaşımlarının olumlu sonuçlarını da bu ve benzer araştırmaların ortaya koyduğunu söyledi. Giresun Üniversitesi olarak verdikleri eğitimin kalitesini her yıl arttırdıklarını, geleceğe dair yapılan yatırım programlarının da bu doğrultuda planlandığını ifade eden Rektör Coşkun, yaptıkları bilimsel, kültürel ve sportif çalışmalarla bu gayeye destek veren GRÜ ailesinin tüm fertlerine ve ayrıca, üniversitenin gelişimine katkıda bulunan dış paydaşlara teşekkür etti.