SON DAKİKA

Gönderin müfettişleri, didik didik incelesinler!

Bu haber 25 Eylül 2020 - 9:23 'de eklendi ve 733 views kez görüntülendi.

Milletvekili Aydın’ın, FKB’nin tam anlamıyla ayağa kalkması, istihdama, ilimiz ve ülkemiz ekonomisine daha fazla katkı sağlaması için giderilmesi gereken eksiklikleri dile getirdiği açıklamaya, FKB’nin Giresunlu yönetim kurulu üyesi Karan; “Gönderin müfettişleri didik didik incelesinler” cevabı geldi.

 

Giresun Ziraat Odası Başkanı ve FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Üyesi Nurittin Karan, AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın’ın, dünkü sayımızda manşet haber içeriğinde

yayınlanan FİSKOBİRLİK hakkındaki değerlendirmelerine, yazılı bir açıklamayla cevap verdi. Karan, Aydın’ın; “FİSKOBİRLİK’te sistemsel sıkıntılar var. Mevcut yönetim ve delege sistemiyle FKB’nin tam anlamıyla ayağa kalkması zor görünüyor. Ayrıca FKB’nin iyi niyetini görebilmemiz için 2. OSB’de FKB’ye tahsis edilen araziye entegre inşaatı bir an önce başlamalı ve niyeti görülmelidir” şeklindeki açıklamasını, “popülist” olarak değerlendirdi!

Milletvekili Aydın’ın FKB’nin tam anlamıyla ayağa kalkması için giderilmesi gereken eksiklikleri, üreticilerin ve Giresun kamuoyunun istek ve taleplerini dile getirdiği açıklamayı, yersiz ve gereksiz bulduğunu ifade eden Karan; FİSKOBİRLİK ve diğer birliklerin işleyiş sisteminin dönemin Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi zamanında dizayn edilerek uygulamaya konulduğunu bildirerek, bir üretici kuruluşu olan FKB’nin yönetim kurullarının eleştirilmemesini istedi.

Karan, “FİSKOBİRLİK yönetim kurulu görevinin başında kurumun ayakta kalabilmesi ve sektörde daha güçlü olabilmesi için çalışıyor. İktidar sizsiniz, yetki elinizde, eğer FİSKOBİRLİK’te yönetimden kaynaklı bir sorun veya eksiklik varsa görevlendirirsiniz müfettişlerinizi gerekli incelemeleri yapar, gerekeni yaparlar. Bizim şeriatın kestiği parmak acımaz. Popülist siyaset yerine buyurun gönderin müfettişleri didik incelesin” dedi.

Milletvekili Aydın’ın, FKB’ye 2. OSB’de tahsis edilen yerle ilgili dikkat çektiği detaya açıklamasında değinmeyen Karan, İl Özel İdare üzerinden eleştirilerde bulundu.