SON DAKİKA

Gölge etme başka ihsan istemez

Bu haber 13 Eylül 2019 - 10:55 'de eklendi ve 885 views kez görüntülendi.

AK Parti İl Başkanı Tatlı, CHP İl Başkanı Bilge’nin fındık fiyatları üzerinden iktidara yönelik yaptığı eleştirilere çok sert bir cevap verdi;

Tatlı, “Hiçbir zaman fındık üreticisinin yüzünü güldürmeyen, hep yıkım siyaseti yapanlar, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu 17 lira taban fiyatına ve dönüm başı destekleme paralarına gölge düşürmeye çalışmasınlar.”

 

ACİZLİK, TALİHSİZLİK VE CEHALET DOLU

AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı, CHP İl Başkanı Fikri Bilge’nin; “İktidar fındıktaki tekelleşmeye ve kartele açıkça destek veriyor” yönündeki açıklamasına cevap verdi. 2002’den bu yana her zaman fındığın ve üreticinin yanında yer alan AK Parti iktidarını fındık baronlarıyla bir kefeye koymanın tam anlamıyla acziyet olduğunu ifade eden Tatlı, Bilge’nin yapmış olduğu açıklamanın talihsiz ve cehalet dolu olduğunu kaydetti. Tatlı, Bilge’yi “sırf muhalefet olsun” diye açıklamalar yapmak yerine, geriye dönük olarak incelendiğinde fındık üreticisine en fazla desteğin AK Parti iktidarı döneminde verildiğini hatırlatarak, verilen desteğe ve yapılan hizmetlere saygı duyması gerektiğini ifade etti.

‘ÇAMUR AT İZİ KALSIN’ POLİTİKASI

AK Parti iktidarının tekelci ve üreticinin emeğini sömürmeye çalışanlarla asla ve asla yan yana gelmesinin söz konusu dahi olmayacağını ifade eden Tatlı, “Acziyet içerisinde ortaya atılan bu iddia eğer doğru olsaydı, bugün ne TMO fındık alımıyla görevlendirildi, ne de fındık taban fiyatı 17 lira açıklanırdı. Aslında bu iddiaları ortaya atanlar tekelcilerin değirmenine su taşımakta ve onların sözcülüğünü yapmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere AK Parti iktidarı her zaman fındık ve fındık üreticisinin yanında olmuştur ve olmaya da devam edecektir. CHP zihniyetinin yaptığı tek şey; ‘Çamur at izi kalsın’ politikasıdır. Bu yalanlara biz zaten inanmadık, fındık üreticilerimizde inanmıyor” dedi.