GİRESUN’UN YENİ İSTİHDAM ÜSSÜ « Giresun İleri Gazetesi

SON DAKİKA

GİRESUN’UN YENİ İSTİHDAM ÜSSÜ

Bu haber 18 Ocak 2021 - 9:00 'de eklendi ve 544 views kez görüntülendi.

1300 kişiye istihdam sağlayan 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde, 5 firmanın daha faaliyet göstereceği açıklandı. 2022 yılında 2. OSB’deki yeni istihdam hedefinin 3 bin kişi olduğuna dikkat çekildi.

 

“İHRACATI ÇOK ÖNEMSİYORUZ”

Giresun Valisi Enver Ünlü başkanlığında Giresun Valiliği toplantı salonunda, 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni arsa tahsisi yapılan 5 yeni firmanın yatırım alanları ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Vali Ünlü, burada yaptığı konuşmada, 2. OSB’yi teknoloji yoğunluğu olan bir OSB haline getirmek istediklerini söyledi. 2. OSB’deki istihdam sayısını daha da artırmayı amaçladıklarını belirten Ünlü, “İhracatı çok önemsiyoruz. Buralardan yapılacak ihracat ilimizin ihracat rakamlarını yukarılara çekecektir. Bu da bizim için çok önemli bir husustur” dedi.

FİRMALARA ARSA TAHSİSİ YAPILDI

2.OSB Müdürü Mete Bahadır Yılmaz, 9 firmanın yatırımlarını tamamlayarak faaliyetlerini sürdürdüğü ve salgın dönemine rağmen burada 1300 kişiye istihdam sağlandığı aktardı. İnşaat ve proje yapım çalışmalarına devam eden 20 firma bulunduğu bilgisini veren Yılmaz, yakın zamanda bu firmaların içerisinden de faaliyete geçecek olanların bulunduğunu kaydetti. Yılmaz, yeni yılla birlikte 5 yeni firmanın daha Giresun 2. OSB bünyesine katıldığını ifade ederek, bu firmaların, rulman ve rulmanlı plastik makara imalatı, fındık entegre tesisi, otomotiv yan sanayi ve makine imalatı, içten yanmalı motorlar için yakıt filtresi ve otomotiv yedek

parçası üretimi, gıda, ilaç ve savunma sanayi makinaları üretimi gibi imalat ve üretimlerde bulunacağını belirtti. Arsa tahsisi yapılan yeni firmaların istihdama katkısının en az 500 kişi olacağı olacağına dikkati çeken Yılmaz, 2022 yılında istihdam hedefinin 3 bin kişi olmasının beklenildiğini aktardı.