SON DAKİKA

“Giresun’umuzu mazisine layık istikbale hazırlayacağız”

Bu haber 04 Aralık 2018 - 11:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Giresun Belediye Başkan Adayı Aytekin Şenlikoğlu, 31 Mart 2019 tarihinden itibaren sivil toplum örgütleri, meslek örgütleri, dernekler, kanaat önderleri ve yerel önderler ile şehrin ortak aklını oluşturup, el birliği ile Giresun’un geleceğine yön vereceklerini ifade etti.

KATILIMCI BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI OLMAZSA OLMAZIMIZDIR

AK Parti Giresun Belediye Başkan Adayı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve Giresun Ziraat Odasını ziyaret etti. Şenlikoğlu, Giresun Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve Giresun Ziraat Odası Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya gelerek istişarelerde bulundu. Şenlikoğlu ziyaretlerinde yaptığı açıklamada sivil toplum kuruluşlarının önemine dikkat çekerek, “Biz esnaf ve odalarımızın çalışmalarında, Giresun’umuza yapmış olduğu katkılardan memnunuz. Ziraat Odası Başkanımız olsun, Esnaf Odaları Başkanımız olsun, tüm sivil toplum örgütlerimizle ortak akılla şehri yönetme noktasında azimle, kararlığımızı her platformda ifade ettik ve bunu gösteriyoruz da. Bizim Belediyecilikte olmazsa olmazımızdan biriside katılımcı belediyecilik anlayışıdır” dedi.

ŞEHRİMİZİN YOL HARİTASINI ORTAK AKILLA BELİRLEYECEĞİZ

Şenlikoğlu, “Katılımcı belediyecilik anlayışının temeli, sivil toplum örgütleri olsun, meslek örgütleri olsun, derneklerimiz olsun, kanaat önderleri ve yerel önderleri ile onlarla birlikte şehrin ortak aklını oluşturup ve şehri o şekilde yönetmek, şehrin yol haritasını ve yön pusulasını o şekilde belirlemek amacıyla biz bu yola çıktık. Şu andaki çalışmalarımızda o boyuttadır. Şimdiye kadar yaptığımız çalışmalarımızda gerek Esnaf Odası Başkanımız, gerek Ziraat Odası Başkanımızın çok yakın ilgi ve alakalarını gördüm. Desteklerini hep hissettim.

Bu vesile ile kendilerine çok teşekkür ediyorum. 31 Mart’tan sonra da inşallah birlik, beraberlik içerisinde Giresun’umuzu mazisine layık istikbale hazırlayacağız” dedi.