SON DAKİKA

ŞENLİKOĞLU FARKI

Genel, GÜNDEM

“Giresun’umuzda da kenevir ekilecek”

Bu haber 07 Şubat 2019 - 11:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk; “Girişimlerimizle Giresun’da da kenevir ekimine izin verilmesinin en kısa sürede gerçekleşeceğini umuyorum.”

 

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, kenevir ekim alanları içerisine Giresun’un da alınması için girişimlerde bulunduklarını ve konuyu yakından takip ettiklerini açıkladı.

Öztürk, Türkiye’de 19 ilde kenevir ekimine izin verildiğini belirtti. Söz konusu iller arasında Giresun ile iklim ve aynı coğrafi şartları taşıyan Ordu, Samsun ve Rize’nin bulunduğuna işaret eden Öztürk, Giresun’un da kapsam içerisine alınması için sivil toplum kuruluşları, odalar ve vatandaşlardan yoğun talep aldıklarını kaydetti.

Kenevir üretiminin Giresun’da da gerçekleşmesi için girişimlerde bulunduklarını ve konuyu yakından takip ettiklerini aktaran Öztürk, “Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli ile bir görüşme yaptık. Sayın Bakanımız kenevir ekimi ile ilgili talebimizi dikkate alacağını belirtti. Bu girişimlerimizle Giresun’da da kenevir ekimine izin verilmesinin en kısa sürede gerçekleşeceğini umuyorum” dedi.